Правило "двох стін": Яке місце у квартирі найбільш безпечне

Львівські рятувальники розповіли, де найкраще ховатися у помешканні у разі бомбардувань, якщо немає з0моги піти в укриття

Мирослава Бзікадзе

Російські окупанти продовжують обстрілювати житлові квартали у населених пунктах України. Прикриваючи свої злочини нібито атакою лише на об’єкти інфраструктури, вони завдають ракетно-бомбові удари по помешканнях мирних жителів. На щастя, Львів наразі у безпеці, проте не варто втрачати пильності, кажуть рятувальники. І не нехтувати сигналами "Повітряна тривога", повідомляє Depo.Львів із посиланням на Львівську обласну військову адміністрацію.

Після сигналу "Повітряна тривога" необхідно одразу ж піти в укриття. Однак існують правила, що можуть врятувати життя під час ракетних ударів та бомбардувань навіть, коли ви перебуваєте у квартирі.

Правило "двох стін". Від небезпеки вас має відділяти щонайменше дві стіни, бо одна, ймовірно, зруйнується від удару, а друга візьме на себе уламки стіни, віконного скла тощо. Тому ховатися безпечно у місці, яке розташоване за другою від фасаду опорною стіною. Зазвичай це тамбур, коридор або передпокій. Навіть, якщо вам здається, що будинок нестійкий, підвалу нема, а в сховищі нема місця, лишайтеся біля опірних стін – вони витримають.

Найбільш безпечно:

  • ванна кімната без газового котла;
  • двері зі склом слід зняти з петель і покласти на підлогу в іншій кімнаті. Накрити цупкою тканиною, ковдрою;
  • вікна щільно закрити (не лишати навіть режим провітрювання).

Верхні поверхи будинку небезпечні для сховища при повітряній небезпеці. Підвал (не бомбосховище) – висока ймовірність опинитися під завалами, особливо якщо в ньому тільки один вихід. Від першого до третього поверху – небезпека ураження кулями, снарядами та осколками.

Нагадаємо, на Львівщині встановили понад півсотні нових систем оповіщення. Повідомлення населення про небезпеку є пріоритетним напрямком роботи цивільного захисту.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів