Пустеля, собаче лайно і сухі труби: На що скаржаться львів'яни Садовому

Містяни не втомлюються пропонувати ідеї покращення рідного міста

Журналіст регіональної редакції Depo.Львів
Пустеля, собаче лайно і сухі труби: На щ…

Сервіс електронних петицій доступний для львів'ян вже більше двох років. З його допомогою кожен небайдужий мешканець міста може звернутися до міськради зі своїм болем чи проханням щодо життя, розвитку й інфраструктури міста, не виходячи з дому.

Можливість реєструвати електронні скарги, пропозиції і зауваження, які у разі набрання 500 голосів потрапляють – або мають потрапляти – на розгляд виконавчих органів міської влади, львівські активісти зустріли з радістю.

У своїх бажаннях не стримувалися - вимагали влаштувати екзамен, а потім звільнити Садового, перевіряти депутатів на детекторі брехні й навіть влаштовувати масові молебні перед сесіями Львівської міськради. Проте за два роки, розчаровані невиконанням своїх прохань, львів'яни стали скромніші - хоча б навести лад на вулицях міста. Depo.Львів пропонує підбірку найоригінальніших петицій за 2018 рік.

Львів – не Африка

"Припинити довгострокове відключення гарячої води через гідравлічні випробування", - петицію з такою назвою опублікувала на сайті Львівської міськради активістка Тетяна Михайлишина.

Обурена смородом пасажирів, які тижнями не бачать гарячої води, а митися холодною - остерігаються, активістка назвала гідравлічні випробування у Львові "перетворенням міста Лева у містечко третього світу".

За її словами, щороку у квітні-травні у Львові проводяться гідравлічні випробування, і вони тривають майже місяць, а то і більше. При цьому тижнями нічого не робиться взагалі, а потім все випробовується за якісь кілька днів.

"Просимо припинити це знущання з громадян міста, - в поєднанні з транспортною проблемою, коли десятки людей їдуть в транспорті, не маючи можливості зайнятися особистою гігієною, як належить, і прогнозом гарячої погоди, це перетворює Львів на містечко третього світу Азії або Африки. Не кажучи вже про те, який імідж місту це створює для туристів. Просимо проводити ці випробування не в гарячу пору, і скоротити терміни до тижня", - йдеться у тексті петиції.

Маршрутка – не рушій прогресу

Втомлені від розцяцькованих рекламою дитячого харчування, соків і гігієнічних прокладок львівських маршруток, через яку іноді геть не видно, куди вона їде, львів'яни зареєстрували на сайті електронних петиції вимогу "заборонити рекламу на маршрутних таксі та електротранспорті".

"На сьогоднішній день всі маршрутні таксі та електротранспорти розмальовані рекламою, вигляд, чесно кажучи, не дуже! Прохання пофарбувати їх всіх, маршрутки та автобуси, наприклад, у колір, як "Електрон", трамваї – іншим кольором, а тролейбуси – ще в інший. Таким чином, пасажири здалека вже бачитимуть, який вид транспорту наближається", - йдеться у тексті петиції.

Прибрав "діло" – гуляй сміливо

Навряд чи у Львові знайдеться власник білих кросівок, якому після прогулянки львівським парком не довелося обчищати з них собачі екскременти. І доки хтось подумки, а хтось і прямим текстом посилає неадекватних собачників куди подалі, інші зареєстрували на сайті Львівської міськради петицію з вимогою "зобов'язати власників собак прибирати екскременти за своїми вихованцями".

На думку авторів, нині у Львові дуже багато власників тварин, які вигулюють домашніх улюбленців в місцях загального користування - парках, скверах і просто на вулицях. "У місцях відпочинку часто перебувають жінки з малими дітьми, які люблять гратися в піску чи траві. Оскільки власники тварин не прибирають екскременти своїх домашніх улюбленців, це загрожує виникненню паразитарних захворювань та псує враження про відпочинок", - йдеться у тексті петиції.

Активісти запропонували міський владі облаштувати львівські парки і сквери спеціальними апаратами з пакетами для прибирання за домашніми улюбленцями. А також передбачити штрафні санкції щодо власників, які не прибирають за своїми тваринами.

Не випендрюйся – скли, як усі

Собаче лайно, гідравлічні випробування - це далеко не все, що турбує містян. Чимало з них занепокоєні і розмаїттям підходів до оформлення балконів у Львові.

Балкон голови одного з ОСББ не просто здивував львів'ян, але й примусив створити на сайті Львівської міськради петицію щодо "єдиного підходу до засклення балконів, лоджій у багатоквартирному будинку".
"Дозволити власникам квартир у багатоквартирних будинках проводити засклення балконів, лоджій тільки якщо таке засклення відбувається з першого по останній поверх і тільки якщо однаково, тобто щоб у всіх мешканці будинку, заскленні балкони і лоджії виглядали однаковими", - написав автор петиції.

Скажи піску "ні"

"Ні" піскосуміші! Запровадити цивілізовані методи утримання вулиць в зимовий період", - петицію з такою назвою зареєстрували львів'яни, коли на вулицях міста зійшов сніг. Вітер віє - пісок мете в очі. Тонни суміші піску і солі, розсипані у боротьбі з ожеледицею, перетворили місто Кави на таку собі пустелю.

"Зимове утримання вулиць за допомогою розсипання тон суміші піску і солі 4:1 є застарілим методом зимового утримання вулиць навіть для України. Піскосуміш після танення снігу забруднює вуличну інфраструктуру, забруднює повітря, потрапляє в очі та легені мешканців", - йдеться у тексті петиції.

Окрім того, за словами авторів, забивається і дощова каналізація, створюється додаткове навантаження на очисні споруди, чималі кошти йдуть на збір та вивезення залишків. "Ще одним наслідком використання піскосуміші є те, що двірники найчастіше утилізують її в газони, що погіршує і без того поганий стан грунту: сіль неповоротно накопичується, пісок перешкоджає доступу води і повітря до коренів рослин. Навіть в центральній частині міста ми бачимо щорічну заміну саджанців молодих дерев, ціна яких сягає 3 000 грн за штуку", - йдеться у петиції.

Автори запропонували Садовому альтернативу: використовувати чисту сіль або знайти нешкідливі для взуття і лап тварин реагенти. Або ж використовувати дрібні камінці (відсів граніту, базальту, тощо), що вмерзають в сніг і створюють надійне зчеплення з підошвами взуття.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme