Під львівським фонтаном "Кульбаба" виявлено стародавні мури

Під час реконструкції фонтану "Кульбаба", що на площі Галицькій у Львові, будівельники виявили давні мури

Про це повідомила "Рятівна археологічна служба", пише  Depo.Львів.

"Ще перед початком будівельних робіт, ми неодноразово бачились з замовниками і проектантами на нарадах, і я особисто наголошував на потребі археологічного нагляду при проведенні робіт. Адже йдеться про центральну частину міста - територію, де дуже цікавий і насичений культурний шар. На жаль, це проігнорували. Нас покликали терміново почати роботи лише в п’ятницю, коли, після зняття верхнього шару, наштовхнулись на давні мурування", - розповів директор "Рятівної археологічної служби" Олег Осаульчук. 

Нині усі будівельні роботи тимчасово призупинили. 

За словами молодшого наукового співробітника РАС Остапа Лазурка, археологам потрібно кілька днів, аби розкрити більшу площу виявленого муру, точніше його датувати та підтвердити гіпотезу про приналежність до храму. Якщо здогад архітекторів правильний, йдеться про костел Воздвиження Чесного Хреста, що був споруджений навпроти Галицької брами до міста. Його побудували у 1530-х роках.

Керівниця міського управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко зазначила, що від результатів роботи археологів вирішать, яким чином на оновленій площі мають зберегти фрагменти наявного фонтану.

Нагадаємо, що на місці "Кульбаби" мають облаштувати сухий фонтан, як на площі Митній. Роботи повинні закінчити за 5 місяців.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів