Першими не нападають: Все, що треба знати про гадюк Львівщини
У Львівській області почастішали випадки укусів змій
Про це пише Depo.Львів з посиланням на повідомлення Департаменту цивільного захисту Львівської облдержадміністрації.
Найпоширеніша отруйна змія в нашій області — гадюка звичайна. Забарвлення її є надзвичайно мінливим – від світло-сірого до мідно-червоного та чорного з темним ромбічним малюнком на спині.
Зазвичай місцями проживання гадюки є узлісся, лісові галявини, лісосмуги, порослі чагарником яри і балки, степові схили з чагарниками тощо.
З гадюкою можна зустрітися під час відпочинку на природі, походу в ліс, на сінокосі та навіть під час роботи на присадибній ділянці. У сонячний день вона полюбляє вигріватися на стежці, на пнях тощо.
Гадюка ні за яких обставин не нападає першою. Не знищуйте змій — всі вони перебувають під охороною закону!
У "зміїній" місцевості носіть щільне високе взуття. Якщо вирішили заночувати в степу, уникайте розташування біля колоній мишей-полівок, інших гризунів, хащ чагарнику, тобто улюблених місць полювання гадюки.
Важливо забезпечити потерпілому нерухомість, оскільки надмірні рухи сприяють швидкому проникненню отрути у кров. Слід звільнити кінцівки від взуття, шкарпеток, браслетів тощо, оскільки може виникнути набряк.
"Не перетягувати гумовим джгутом кінцівку вище від місця укусу, оскільки це може призвести до порушення обміну речовин в ураженій ділянці. Не надрізати краї рани і не відсмоктувати з неї кров, оскільки через пошкодження слизової оболонки ротової порожнини отрута може швидко потрапити у кров. Дати випити значну кількість рідини (води, кави, чаю)", — йдеться у повідомленні рятувальників.
Після надання першої допомоги потерпілого необхідно доставити у медичний заклад для введення антитоксичної сироватки — у місцевостях, де трапляються отруйні тварини у розпорядженні медичних працівників є набір таких препаратів.
Нагадаємо, на Львівщині чоловіка вкусила змія.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів