Парубій приїхав на Львівщину

У Сколівському районі говорять про розвиток Карпат

Сьогодні, 9 грудня, у с. Плав'я Сколівського району триває конференція "Карпати: фінансові інструменти підтримки місцевого розвитку та територіального співробітництва" в рамках відзначення Дня місцевого самоврядування та 10-ої річниці Асоціації "Єврорегіон Карпати – Україна" за участі голови Верховної Ради України Андрія Парубія. Про це пише Depo.Львів з посиланням на прес-службу обласної ради.

Парубій подякував організаторам конференції та Олександру Ганущину за опіку в питаннях Карпат і самої концепції Європа – Карпати.

"На моє глибоке переконання, є величезний потенціал Карпатського регіону, в який входять 4 області. Ми повинні зробити усе можливе, щоб цей потенціал, який криється і в екології, і в розвитку туризму та інфраструктури, – максимально був реалізований. Обговорюючи та аналізуючи проблеми, що є в регіоні, я дійшов до розуміння, що ключовими питаннями, якими має займатися державна влада, - це є розвиток інфраструктури, будівництво доріг і нових митних переходів. Реалізація цих проектів дасть можливість залучення інвесторів, побудувати нові інфраструктурні проекти у регіоні".

Крім того, голова Верховної Ради України наголосив на винятковій важливості міждержавної співпраці.

"При тісній співпраці з Польщею, Румунією, Словаччиною ми зможемо реалізовувати спільні проекти, а також залучати кошти Європейського Союзу на інфраструктуру, дороги, туризм. У цьому процесі мають основну роль відігравати органи місцевого самоврядування", - каже він.

За словами голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина, під час дводенної конференції Львівщина презентувала все те, що органи місцевого самоврядування готові запропонувати один одному. ,

"Ми презентували більшість обласних програм, котрі поширюються на місцеві громади; специфіку співпраці зі сходом країни в частині конкурсу, який підтримала Львівська облрада; та проекти регіону Карпат. Ми дуже близькі до спільних рішень на тему: як маємо облаштувати Карпати від Львівщини до Буковини. Ми свідомі того, що нам необхідно якнайшвидше мати можливість презентувати себе в Європі на рівні цілісного документу, який має назву "Карпатська стратегія". Після цього документу, я сподіваюся, що за підтримки голови Верховної Ради України та інших високопосадовців різних держав-учасниць Стратегії, ми зможемо отримати новий інструмент добросусідства, яким є сьогодні проект "Польща – Білорусь – Україна", - сказав Ганущин.

Він також додав, що Львівщина "готова до презентації самостійного проекту, пов'язаного з Карпатами, який міг би бути логічним продовженням кроку, на який пішла Європа, давши нам можливість рухатися в напрямку Асоціації і давши нам безвіз. Ми готові презентувати ідею пілотного проекту цілого Карпатського регіону, щоб він мав прямі стосунки з європейською комісією, які мають більшість регіонів, котрі входять до складу ЄС. І такі приклади були. Тому ми сподіваємося, що цей проект знайде підтримку на рівні національних парламентів країн Карпат, буде донесений в Брюссель на належному політичному рівні. Розраховуємо, що український Карпатський регіон стане таким пілотним проектом ще до того, як ми увійдемо до складу ЄС.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів