ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Партії відмовляються запровадити антикорупційні норми на Львівщині

У місцевих радах пропонують запровадити 21 антикорупційну норму
Depo.
20 жовтня 2015 19:52
ФОТО: depo.ua

Половина політичних партій, до яких звернулися представники коаліції «Прозорі ради» з пропозицію підписати меморандум про впровадження на Львівщині ряду важливих антикорупційних норм, відмовилися це зробити. Про це пише Depo.Львів із посиланням на дані, які оприлюднили у Львівському прес-клубі.

Лише партії "Самопоміч", "УКРОП", "Сила Людей", "Демократичний Альянс", "Народний Контроль", "Воля" та "Українська галицька партія" погодилися на Львівщині підтримати зміни.

Натомість такі партії як "БПП-Солідарність", "Батьківщина", "Радикальна партія" та ряд інших популярних партій відмовилися або проінгорували підписання меморандуму про запровадження у місцевих радах 21 антикорупційної норми, більшість з яких були саботовані депутатами попередніх скликань.

"Ми старалися прокомунікувати з усіма політичними партіями, які балотуються у місцеві ради Львівщини. На жаль, не всі відгукнулись на наш заклик і частина партій просто проігнорували цю ініціативу. Але хочемо наголосити, що ми відкриті до співпраці і до виборів ще є можливість долучитися до цієї всеукраїнської кампанії", - каже Іван Спринь, експерт "Української галицької асамблеї".

Меморандум стосувався норм щодо виконання 6 Законів України: "Про місцеве самоврядування", "Про доступ до публічної інформації", "Про статус депутатів місцевих рад", "Про запобігання корупції", "Про здійснення державних закупівель", "Про забезпечення рівних прав і можливостей жінок та дітей".

Зокрема, меморандум передбачає запровадження доступу громадян на засідання міської ради, її комітетів, комісій, оприлюднення рішень сесії ради, виконкому, порядку публікації проектів рішень, порядку звітування депутатів перед громадою, порядку запобігання конфлікту інтересів, механізму ініціювання громадських слухань, місцевої ініціативи тощо.

Більше новин про партії читайте на Depo.Львів.