Округ №122: Хто наважиться кинути виклик скандальному Парасюку

Кампанія у цьому виборчому окрузі обіцяє бути яскравою

Округ №122: Хто наважиться кинути виклик…

Журналісти Depo.ua в рамках проекту "Вибори-2019. Повне оголення" створили електоральну карту виборчих округів. Ми розповідаємо як змінювались межі округів, хто і коли перемагав на окрузі, а головне завдяки чому, які технології застосовувалися, які були успішними, а які – ні. Хто претендує на цей округ на майбутніх виборах та які у них позиції. Все ця інформація - вже у відкритому доступі на порталі ВИБОРИ-2019.

Центр – місто Яворів

Опис меж – місто Яворів, місто Новояворівськ, місто Рава-Руська, Жовква, Яворівський та Жовківський район

Місцезнаходження ОВК – 81000, м. Яворів, вул. І.Франка, 8, адмінбудинок Яворівської районної ради

Орієнтовна кількість виборців – 175 792

Кількість виборчих дільниць – 206

Округ №122 включає в себе низку міст, зокрема Яворів, Новояворівськ, Раву-Руську, Жовкву, Дубляни, а також Яворівський та Жовківський райони. Райони мають багато спільного, проте у деяких питаннях є різними й виборець тут різношерстний. Частина мешканців районів займається так званою малою контрабандою, на чому, зокрема, заграє з електоратом і чинний нардеп Володимир Парасюк. Проте, чого добився для обох районів їх обранець, так і залишилось для багатьох таємницею.

Тож чи матиме шанс обратись тут скандальний Парасюк - велике питання. Звісно, може зіграти і фактор його прізвища, проте саме це може зіграти і злий жарт.

Довідка: Згідно з даними ЦВК, в межі 122 округу під час парламентської кампанії 2014 і 2012 року входили Жовківський та Яворівський райони. У 2007 році округ був розділеним: Жовківський район входив у 116 виборчий округ разом із Кам'янко-Бузьким районом, а Яворівський - у 119 округ разом із Городоцьким районом. Так само було і у 2006 році. Під час парламентських виборів 2002 року нинішній 122-ий округ був 123-м, але із центром у місті Жовква. А у 1998 році округ був також 122-м, включав у себе Жовківський та Яворівський райони, але центр також був у Жовкві.

На виборах 2014 року перемогу в окрузі святкував нардеп Володимир Парасюк, перемога якого була прогнозованою. Зараз Парасюк особливої активності у окрузі не проявляє. Парасюка можна зустріти усюди, тільки не там, де вирішуються проблеми Жовківщини та Яворівщини. Нардеп лише організовував та долучався до різноманітних акцій представників так званих "польських блях" на українсько-польському кордоні.

Славиться Парасюк і тим, що відмовився від депутатських грошей на округ, тож інфраструктурні питання допомогти вирішити місцевим мешканцям він так не зміг.

А у 2012 році перемогу на окрузі святкував представник "Батьківщини" Василь Пазиняк.

Ця перемога була доволі несподіваною, адже тоді Пазиняку вдалось перемогти скандального Тараса Козака - знаного у області "есдека", який щедро роками засівав округ. Козак же набрав 43 305 голосів.

Третім був Сергій Савуляк із показником у 2664 голоси. Він був заступником директора ТОВ "Видавничий дім "САМ", безпартійним і проживав у місті Бровари Київської області.

У 2002-му році перемогу в окрузі святкував відомий письменник, член партії "Наша Україна" і тодішній голова Національної спілки письменників України Володимир Яворівський. Попри відомість його як людини, мешканці округу не вельми пам'ятають його як свого нардепа. Тут якусь умовну паралель можна провести із чинним нардепом Парасюком, якого знає уся Україна, а його виборці - у живу в селах ніколи не бачили. Яворівський тоді отримав 51% голосів виборців - майже 70 тисяч голосів.

Цікавим фактом є те, що тоді на окрузі балотувався і теперішній керівник справами Львівської облради Валентин Харлов, який зайняв останнє восьме місце. За нього проголосували лише 400 виборців - 0,29% голосів. Тоді Харлов був завідувачем оргвідділу Львівської облради.

У 1998 році нардепом від округу була відома юристка Зореслава Ромовська, яку зокрема на Жовківщині пам'ятають і досі. Вона отримала 19,3% голосів виборців - 26021 голос. Завідувач кафедри цивільного права і процесу Львівського державного університету ім.Франка теж була членом "Нашої України"

Балотував тут і член НРУ Степан Давимука, пов'язаний із різноманітними скандалами із Фондом держмайна України. А також відомий на Львівщині релігієзнавець Ігор Ожиївський, який багато років пропрацював у відділі релігій обласної державної адміністрації. Він і досі консультує різні політичні партії щодо зв'язків із церквою.

У 2019-му вибори на окрузі обіцяють бути цікавими, адже на окрузі уже починають "намальовуватись" чіткі кандидати у нардепи. І частина з них є достатньо цікавими для виборця. Цікавими тим, що виборець про них знає.

Говорити про шанси Парасюка складно: чи спрацює ще раз його ім'я - велике питання. Проте балотуватись тут мають намір чинний депутат облради від БПП Роман Демчина, який очолює ПП "Рома", котре займається ремонтом доріг зокрема у цих двох районах. Демчина безпосередньо керує фірмою, тож їздить усіма селами, де у області проводяться ремонти місцевих доріг. Фактично, таким чином він і напрацьовує собі округ на майбутню кампанію. Щоправда, зараз у Демчини дещо складні відносини із очільником Львівщини Олегом Синюткою, проте шансів на округ у нього поки що це не зменшує.

Ще одним кандидатом у нардепи є громадський активіст, чинний депутат Жовківської райради Ігор Муравський від "Укропу". Муравського знають як захисника екології та борця із Грибовицьким сміттєзвалищем, яке функціонує власне на території цього округу. Щоправда, знають його більше на Жовківщині - Яворівський район ця проблема оминає.

Має намір спробувати свої сили у парламентській кампанії ще один новачок у політиці, проте відомий у бізнесових колах району чоловік - підприємець Ростислав Гапон. Наразі про можливість балотуватись він говорить більше у жарт, проте зібрати свого виборця шанси у нього також є. І саме кампанія Гапона обіцяє бути чи не найбільш цікавою у районі...

Також балотуватиметься чинний мер Новояворівська від "Самопомочі", проте Жовківщина його не знає. Чи підтримає - ще питання, адже Жовківське крило партії "вічно ображеного" мера Львова Андрія Садового теж має кілька кандидатур, які б не проти спробувати свої сили у парламентській кампанії.

"Злі язики" приписують можливість балотуватись на цьому округу ще одному важковаговику - власнику радіо "Львівська хвиля" та інтернет-видання "Галінфо" Мирославу Хом'яку. Хом'яка теж знають виборці, адже він "світиться" на окрузі уже багато років, допомагає місцевим школам, дає гроші на спортивні майданчики, проведення різноманітних заходів у районі тощо. Він належить до крила колишніх "есдеків", а зараз очолює львівський обласний осередок партії "Наш край".

Також спробує поборотись за перемогу теж не слабкий кандидат від "Народного контролю" - власник компанії, яка займається міжнародними автобусними перевезеннями, чинний депутат Львівської обласної ради Андрій Дума. Він останній рік теж дуже часто світиться у районі, їздить селами, бере участь у різноманітних фестивалях тощо. Проте із Думою тут може зіграти злий жарт власне його робота, адже ще не було такого, щоб мешканці Жовківщини були задоволені транспортним сполученням, тож, чи підтримають Думу - велике питання.

Балотуватиметься у нардепи і головна "батьківщинівка" Жовківщини Алла Жук. Про неї у районі знають мало, тож розглядати її як перспективного кандидата напевно зарано. Зараз медійно вона пробує "світитись" у місцевих ЗМІ ліпленням вареників для військових на Сході, проте її у селах не знають.

Парламентські вибори (межі округу №122)

1998 рік

Зорислава Ромовська - 19,3%

Володимир Снітинський - 8,99%

2002 рік

Володимир Яворівський - 51,16%

Микола Рогуцький - 22,8%

2012 рік

Василь Пазиняк - 55,86%

Тарас Козак - 36,54%

2014 рік

Володимир Парасюк - 56,56%

Тарас Зембіцький - 19,71%

Партії-лідери парламентських виборів (межі округу №122)

1998 рік

Народний Рух України – 31,46%

Партія "Наша Україна" (Партія "Реформи і порядок") – 15,97%

Народна партія (Народна аграрна партія України, Аграрна партія України ) – 8,81%

Виборчий блок партій "Національний фронт" - 7,31%

Соціал-демократична партія України (об'єднана) – 6,49%

Народно-демократична партія – 4,31%

2002 рік

Блок Віктора Ющенка "Наша Україна" - 71,79%

Виборчий блок політичних партій "За Єдину Україну!" – 2,34%

"Виборчий блок Юлії Тимошенко" - 13,28%

2006 рік

Блок "НАША УКРАЇНА" - 42,38%

Блок Юлії Тимошенко - 33,14%

"Громадянський блок ПОРА-ПРП" – 3,94%

Партія регіонів - 0,92%

Український Народний Блок Костенка і Плюща – 2,48%

2007 рік

Блок Юлії Тимошенко - 53,43%

Блок "НАША УКРАЇНА – НАРОДНА САМООБОРОНА" - 36,81%

Партія регіонів - 1,88 %

2012 рік

Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" – 41,08%

Всеукраїнське об'єднання "Свобода" – 36,11%

"УДАР" (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка - 14,20%

Партія регіонів - 2,97%

2014 рік

Політична партія "НАРОДНИЙ ФРОНТ" - 38,29%

ПАРТІЯ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА" - 19,77%

Об'єднання "САМОПОМІЧ" - 16,32%

Радикальна Партія Олега Ляшка – 6,62%

Політична партія Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" – 4,82%

Всеукраїнське об'єднання "Свобода" - 4,66%

На позачергових президентських виборах 2014 року більшість голосів в окрузі, як і на всій Львівщині, набрав Петро Порошенко – понад 60%. Взагалі, Львів та область традиційно голосують рівномірно на виборах глави держави, різниця в округах не відчувається і складає кілька відсотків. На виборах 2010 року більшість була у Юлії Тимошенко – понад 90%. В 2004-му понад 97% були за Віктора Ющенка, а у 1999 понад 94% підтримали Леоніда Кучму.

Президентські вибори (межі округу №122)

1999 рік. II тур

Леонід Кучма - 94,8%

Петро Симоненко - 1,85%

2004 рік. III тур

Віктор Ющенко- 97,33%

Віктор Янукович - 1,54%

2010 рік. II тур

Юлія Тимошенко - 90,29%

Віктор Янукович- 5,56%

2014 рік

Петро Порошенко - 65,64%

Юлія Тимошенко - 14,51%

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme