Не шукай: Сім популярних туристичних місць у Львові, які зникли у 2020 році

Ресторани, клуби, музей просто неба – найпопулярніші серед туристів місця, які втратив Львів цього року

Катерина Костенко

Високосний 2020 рік видався нелегким дуже для туристичного Львова. У першу чергу, через пандемію. Проте, були й інші чинники, які стерли з туристичних путівників міста Лева легендарні місця, "обов’язкові для відвідування туристів". Depo.Львів вирішив згадати, що втратив Львів у 2020 році.

Дворик забутих іграшок

Колоритний дворик на вулиці Князя Лева завжди потрапляв у різні рейтинги цікавих місць Львова, про які невідомо туристам. Цьогоріч його не стало. І коронавірус тут ні до чого. Просто автор незвичайної колекції разом із мешканцями будинку вирішили "прибрати" двір від "експонатів". Музей просто неба, який стала легендою, Василь Глушковський створив для свого онука. Нині хлопцеві вже 12 років, іграшки стали непотрібними. Діти ростуть, а з ними й їхні забавки. 

Хіпі-бус

Головний "експонат" з площі Коліївщини, який роками вабив до себе молодь, евакуювали теж у 2020 році. Власник легендарного хіпі-буса, розповів, що транспортний засіб поїхав на реставрацію. Мовляв, його потрібно почистити від іржі, облущеної фарби, відремонтувати прогнутий туристами капот. Пообіцяв, що після ремонту та чистки бусик заново розмалює художниця Богдана Давидюк. Планував зробити з буса ще й літню сцену. Втім, поки що хіпі-бус на площу Коліївщини так і не повернувся.

Клуб Picasso

Найстаріший нічний клуб Львова закрили теж у 2020 році. Ні, він не став жертвою карантин. Він – жертва високої орендної плати.

За словами власника Picasso Романа Кравчишина, останні кілька років клуб працював не так успішно як раніше. Закінчився і договір оренди. Легендарну скульптуру Пабла Пікасса, яка розташована перед входом у клуб, Кравчишин  пообіцяв забрати.

Libraria Speak Easy Bar 

А ось Libraria Speak Easy Bar справді не пережив карантину. Перший класичний speakeasy-бар ресторатора Вардкеса Арзуманяна "ховався" у провулку між вулицями Лесі Українки та Вірменською, не мав вивіски, але його легко, майже інтуїтивно знаходили меломани. Та що там казати, тут слухав джаз сам Френсіс Фукуяма!

"Це єдиний за 25 років проект, який я закрив з сльозами на очах", – зізнався Вардкес Арзуманян.

Дім Легенд

Надзвичайно популярний серед львів’ян і туристів концептуальний ресторан "Дім Легенд" закрили 2 квітня. Термін дії договору оренди на будинок завершився і його вирішили не продовжувати. 

"Ця легенда, на жаль, припиняє своє існування. Власник будинку має інші плани щодо його використання, і кожен далі йде своєю дорогою. Але легенди мають здатність перевтілюватися, тому ви, можливо, зустрінете частину цієї легенди де-ін-де у Львові", – зазначив співзасновник "Холдингу емоцій !Fest" Андрій Худо.

Деякий час на оглядову терасу до Сажотруса і "Запорожця" ще можна було піднятися, а Дракон поглядав сумними очима зі стіни старовинної кам’яниці. Втім, наприкінці квітня 2020 роу настав кінець "епохи Дракона" – львівського Смоґа демонтували.

Бар "Бідон"

Цей бар в історичній частині Львова завжди приваблював туристів. Лаконічний інтер'єр у стилі лофт – цегляні стіни, меблі з дерева й десятки, а то й сотні бідонів. Цікаві наливки, смачні чебуреки, музика… Що ще треба?! Але карантин прибрав "Бідон" із гастрономічної мапи Львова.

Галицько-жидівська кнайпа "Під Золотою Розою"

Галицько-жидівська кнайпа на Староєврейській теж стала жертвою карантину. Кнайпа, розташована в історичному єврейському кварталі Львова  поблизу руїн синагоги, була вельми популярним місцем. Сюди ходили на форшмак, хумус, цимес і флячки. Сюди ходили ті, хто любив торгуватися. Адже, як зазначали офіціанти: "Вартість наїдженого залежить від вміння клієнта торгуватись".

За словами керівника PR-відділу львівського "Холдингу емоцій !FEST" Тараса Маселка, Галицько-жидівську кнайпу "Під Золотою Розою" закрили з економічних міркувань. І так виглядає, що вже остаточно.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів