UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Названа дата початку будівництва сміттєпереробного заводу у Львові

У Львові збудують перший в Україні сучасний сміттєпереробний комплекс із європейською технологією механіко-біологічної переробки відходів, рекультивують старий полігон та впровадять нову систему поводження з відходами

Названа дата початку будівництва сміттєп…

Про це пише Depo.Львів з посиланням на прес-службу Львівської міськради.

Як розповів міський голова Львова Андрій Садовий, кошти для проведення робіт є, ділянку відведено, проект готовий. Відтак зараз місто чекає рішення щодо компанії, яка буде будувати, і одразу розпочнуться роботи з будівництва заводу.

"Європейський банк реконструкції та розвитку дав фінальне рішення стосовно п’яти компаній, які зараз між собою будь змагатися стосовно права будувати завод. Кожна з тих компаній збудувала багато заводів в ЄС. Ми очікуємо, що серпень-вересень вже почнуться перші підготовчі роботи на ділянці, і в цьому році ми приступаємо до повноцінного будівництва заводу. Ми є в партнерстві з ЄБРР з європейськими екологічними фундаціями, які також підтримують цей проект. Тобто кошти є, ділянка відведена, проект є. Чекаємо рішення по компанії, яка буде будувати, і приступаємо до роботи",  — сказав Садовий.

За його словами, найближчим часом очікується відповідь від Банку стосовно фіналізації рішення по рекультивації Грибовицького полігону.

"Там вже дуже багато зроблено, але ця рекультивація, яка буде відбуватися, вона буде унікальна в Україні, тому що таких прикладів ще не було, тому що ми робимо все чітко по стандартах Європейського союзу. "До речі, цей завод, який ми почнемо будувати, це буде один з перших таких заводів в Україні. В Польщі є 150 заводів. В Україні поки що немає ні одного", — розповів мер Львова.

Нагадаємо, в місті буде збудувано перший в Україні сучасний сміттєпереробний комплекс із європейською технологією механіко-біологічної переробки відходів, рекультивують старий полігон та впровадять нову систему поводження з відходами. Вона передбачатиме сортування сухих та вологих відходів, вторинної сировини та облаштування окремих майданчиків для збору електроніки, великогабаритного і будівельного сміття. А вже цього року запрацює станція компостування органічних відходів. Для цього місто отримало 25 мільйонів євро кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку та 10 мільйонів євро гранту — безповоротної фінансової допомоги від екологічних фондів. Внесок міста — 6,75 мільйона євро.

Нагадаємо, Львівська міськрада назвала претендентів на будівництво сміттєпереробного заводу.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme