Майже найдорожчий в Україні: Із впровадженням електронного квитка тариф на проїзд у Львові стане рекордно високим
Зараз у міській раді тривають громадські слухання щодо підняття вартості проїзду у громадському транспорті. Платити більше доведеться вже з нового року
Єдиний квиток на всі види транспорту, про який у Львові говорять не один рік, нарешті має з’явитися вже у січні наступного року. Відмова від готівки та паперових квитків в маршрутках, трамваях і тролейбусах має спростити та зробити більш прозорою оплату за проїзд. Однак, виявляється, за усі ці блага цивілізації львів’янам доведеться платити більше. Більше, ніж у всій Україні, окрім, хіба що, Києва. Чому саме, з’ясовував кореспондент Depo.Львів.
З 10 по 25 листопада у мерії тривають консультації з громадськістю щодо проєкту рішення виконкому "Обговорення проєкту рішення виконавчого комітету "Про затвердження тарифів на послуги з перевезення пасажирів електричним та автомобільним пасажирським транспортом на маршрутах загального користування у Львівській міській територіальній громаді". На думку чиновників, впровадження е-квитка у Львові вплине на вартість проїзду. Зокрема, на консультацію винесений варіант, коли разова поїздка у транспорті буде коштувати 15 гривень. Це найвища ціна в Україні, перевершити яку зможе хіба що Київ, якщо там все-таки ухвалять анонсоване 16 листопада підняття ціни проїзду в міському транспорті з 8 до 20 грн.
Як кажуть у міській раді, тарифи пропонують затвердити такі, що разовий паперовий квиток, придбаний у водія, матиме ціну 15 гривень, і такий квиток буде автоматично завалідованим для поточної поїздки. А от разовий е-квиток на одну поїздку з можливістю пересадки впродовж 40 хвилин коштуватиме 10 гривень. Навіть після запуску е-квитка, проїзд все ще можна буде оплатити і через QR-код "Приват24".
Окрім цього, із запровадженням електронного квитка у міській раді обіцяють змінити фінансування транспортної галузі. Кажуть, місто не має дотувати перевізників. Адже щороку комунальний громадський транспорт, за різними підрахунками, обходиться містові від 500 до 800 млн гривень.
"Я, як голова транспортної комісії, кажу відверто: ці дані не подавалися нам на обговорення, ні управлінням транспорту, яке очолював Орест Олеськів і яке наразі ліквідовується, ні від новоствореного департаменту міської мобільності, який створили 7 вересня. Крім цього, на кожній з нарад, ініційованих мною разом із заступницею міського голови Іриною Маруняк, ми просили подати схеми маршрутів, від яких можна було б вирахувати економіку, в тому числі і цінову політику е-квитка, але остаточного варіанту ми так і не отримали", – каже депутат Львівської міської ради Ігор Зінкевич.
За словами депутата, е-квиток обійдеться львів’янам дуже дорого.
"Сподіваюся, що на наступній сесії Львівської міськради депутати нарешті приймуть ухвалу про публічний звіт Ореста Олеськіва. Впевнений, що не лише мені важливо отримати розгорнуті відповіді від керівника управління транспорту Ореста Олеськіва про результати роботи за останній рік. Бо, чесно кажучи, як таких результатів я не бачу", – резюмував Ігор Зінкевич.
Втім, за підсумком довгої роботи над впровадженням е-квитка, система електронної оплати проїзду у Львові в підсумку виявилася максимально уніфікованою та спрощеною.
Відомо, що будуть три типи карток "Леокарт". Загальна – карта, яка призначена для регулярного застосування. Таку карту можна буде купити без будь-яких документів у мережі роздрібної торгівлі. Місячний абонемент такої картки коштуватиме 420 грн; на три місяці – 1200 грн; на пів року – 2200 грн; річний абонемент обійдеться у 3650 грн, тобто по 10 грн на день. Персоналізована карта міститиме особисті дані користувача. Вона видаватиметься пільговим категоріям населення, а також тим, хто виявить бажання та подасть всі необхідні дані. Для пільгових категорій з цією карткою проїзд буде безплатний, втім, тільки на 60 поїздок в місяць.
Для студентів вартість абонемента на 30 днів, за наявності персоналізованої картки, пропонують встановити на рівні 210 грн, на пів року – 1100 грн. Учні з такою картою теж їздитимуть безкоштовно протягом навчального року. Втім в них теж буде ліміт – 60 безоплатних поїздок на місяць. Під час літніх канікул ціна проїзду для школярів складатимя 10 гривень. Туристична карта буде призначена для короткострокових поїздок туристів у необмеженій кількості. Такі карти будуть мати декілька термінів та продаватимуться в туристичних місцях (Залізничний вокзал, автостанція тощо). Вартість такої картки на один день – 35 грн; на два дні – 60 грн; на три дні – 80 грн і на тиждень – 200 грн.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів