Народилася із шістьма пальцями на руці: Львівські медики прооперували п’ятирічну дівчинку

Перше медоб’єднання Львова розпочало новий етап розвитку дитячої мікрохірургії кисті

Мирослава Бзікадзе


У Львові медики прооперували 5-річну дівчинку, яка народилася із шістьма пальцями на руці та деформованим великим пальцем. Про це розповіли у Першому територіальному медичному об’єднанні міста Львова. За словами медиків, Владі видалили зайвий палець (між великим та вказівним) одразу після народження. Проте великий палець був деформованим. Так дитина прожила п’ять років і лише зараз позбулася проблеми, передає Depo.Львів.

Перше медоб’єднання Львова розпочало новий етап розвитку дитячої мікрохірургії кисті. Вже проконсультували 15 пацієнтів, провели два оперативні втручання та ще п’ять заплановані на наступний місяць. Задля цього із Харкова до Львова приїхала ортопед-травматолог, дитячий хірург кисті, наукова співробітниця відділення дитячої ортопедії Інституту патології хребта та суглобів імені М.І.Ситенко НАМН України Ірина Гарбузняк. Вона консультувала своїх львівських колег.

За цей час вдалося проконсультувати діток із найскладнішими деформаціями рук та загальною ортопедичною патологією. Серед них артрогрипоз, вроджена променево-ліктьова косорукість, розщеплена кисть. Також привозили малюків із наслідками пологового параліча і ДЦП, післятравматичними та післяопіковими ускладненнями.

Фото: Перше територіальне медичне об'єднання Львова

"Щодо Влади – їй потрібне було хірургічне втручання. Відтак Ірина Гарбузняк спільно зі спеціалістами Дитячої лікарні Першого медоб’єднання Львова виконали пластичну операцію по корекції післяопераційного рубця та коригуючу остеотомію для відновлення нормального положення кістки пальця та його функцій. Усе минуло успішно. Вже через місяць дівчинка зможе зняти гіпсову пов’язку. Після цього її пальчик працюватиме як слід", - кажуть лікарі.

Вади верхніх кінцівок  в Україні не рідкість. Одне із півтисячі малят в Україні щороку народжується із деформацією руки.  Лише Ірина Гарбузняк щороку оперує близько 150 дітей із такими вадами. Свого часу вона була однією із перших, хто почав розвивати напрямок дитячої пластичної реконструктивної хірургії та мікрохірургії кисті в Україні. Для цього роками отримувала досвід у клініках США, Індії, Китаю, Німеччини, Великої Британії та Австрії.

Нагадаємо, відомий львівський лікар-силач протягнув зубами карету "швидкої", в якій було близько 10 дітей. Такою промоакцією він хотів привернути увагу громадськості до спалаху поліомієліту в Україні та необхідності вчасної вакцинації дітей від цієї недуги.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів