На Волині планують відновити "український Версаль"

В області розробили програму відродження "Перлини Волині"

Для відновлення "українського Версалю" на Волині передбачено в проекті Обласної програми відродження історико-архітектурної спадщини смт Олика Волинської області на 2019-2024 роки передбачено 1,147 млрд гривень.  Про це Depo.Львів повідомили у Волинській обладміністрації. Стратегічний документ регламентує, яким чином та звідки залучатимуть фінанси, аби населений пункт перетворився на туристичну «Мекку».

Над розробкою Програми впродовж кількох місяців працювали керівники профільних структурних підрозділів обласної державної адміністрації спільно з представниками навчальних закладів, істориками та мистецтвознавцями регіону. В її рамках передбачили реалізувати ряд заходів. Зокрема, перенести з території замку Радзивілів Волинську обласну психіатричну лікарню № 2, а відтак – спорудити для цього новий корпус, покращити дорожню інфраструктуру селища, побудувати очисні споруди, здійснити благоустрій кладовища та створити мережу музейних закладів у відреставрованих пам’ятках архітектури.

Якщо волинські обранці затвердять проект зазначеного документу під час чергової сесії, далі облдержадміністрація подаватиме його на Кабінет Міністрів України та Президента України, аби також залучити кошти державного бюджету. Тож, нині Програма перебуває на розгляді у депутатів обласної ради.

Варто наголосити, що заходи Програми відповідають одній із далекоглядних цілей Стратегії розвитку Волинської області на період до 2020 року – «Волинь туристична», а також ряду операційних. А саме – «Підтримка розвитку в’їзного та внутрішнього туризму», «Формування позитивного іміджу краю на зовнішньому та внутрішньому туристичному ринках», «Стимулювання розвитку санаторно-курортного туризму та рекреаційної діяльності на природоохоронних територіях» та «Залучення коштів міжнародної технічної допомоги на реалізацію туристичних проектів».

До слова, в цьому році виповнюється 870 років з моменту першої письмової згадки про Олику, а також 475 років, як селище здобуло Магдебурзьке право. Відтак, облдержадміністрація запланувала у травні провести в населеному пункті тематичні заходи, завдяки котрим вдасться привернути ще більше уваги до проблеми збереження цієї історико-архітектурної пам'ятки.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів