На Старому Знесінні вшанують вояків УГА

Урочистості розпочнуться  із поминальної панахиди та покладання квітів до братської могили стрільців Української Галицької Армії

У четвер, 1 листопада, біля братської могили Українських Січових стрільців, що на цвинтарі Старого Знесіння вшанують пам'ять вояків УГА, полеглих у боях за Львів у грудні 1918 року. Про це Depo.Львів повідомили у Львівській обладміністрації. Урочистості розпочнуться із поминальної панахиди та покладання квітів до братської могили стрільців Української Галицької Армії.

"Крім могил окремих людей, що були в лавах Українських Січових Стрільців — Івана Сметани, Івана Вегери, є на цвинтарі Старого Знесіння братська військова могила стрільців Української Галицької Армії, полеглих в боях на Знесінні в грудні 1918 р. під час українсько-польської війни. Ми повинні по-особливому цінувати подвиг молодих вояків УГА, адже зараз їхній приклад наслідують воїни Збройних Сил України. І Стрільці сто років тому, і воїни сучасної української армії не шкодуючи життя, стали на захист нашої держави", - зауважив директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики Андрій Ковальський.

Один з локальних боїв спалахнув недалеко від залізничних мостів біля перетину вулиць Польової та Старознесенської. Група українських вояків, яка з‘явилася з болотистих рівнин над р. Полтвою, натрапила на позицію поляків, що була між мостами. В цьому бою полягло більше двадцяти стрільців, яких пізніше поховали на цвинтарі Старого Знесіння. Це єдина у Львові незруйнована могила бійців УГА

"На Львівщині є багато місць, де масово поховані вояки УГА, зокрема на Старому Знесінні. Взагалі феномен Західноукраїнської Народної Републіки є недооціненим в нашій історії. Від українців ніхто не сподівався дива створення власної держави. Тому вивчення історії ЗУНР повинне нам додати сили в побудові сучасної України, і найголовніше - не повторити тих помилок, які здійснили наші попередники у той непростий час", - розповів історик Микола Посівнич.

Стрілецька могила на цвинтарі Старого Знесіння у Львові занесена до списку пам‘яток археології, історії та мистецтва Львівської області.

Урочисті заходи завершаться громадським віче та виконаням патріотичних пісень.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів