UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На площі Коліївщини відновили давню криницю

Відкриття громадського простору збіглось із проведенням Європейських днів єврейської культури та спадщини

Журналіст відділу новин
На площі Коліївщини відновили давню крин…

Оновлення площі в історичній єврейській дільниці Львова стало фінальним акордом проекту "ReHERIT: Спільна відповідальність за спільну спадщину", який розпочався у 2018 році та реалізований управлінням охорони історичного середовища Львівської міської ради, Центром міської історії, Лабораторією міського простору та Відділом культури Уманської міської ради за фінансового сприяння Європейського Союзу. Про це Depo.Львів повідомили у Львівській міській раді.

Власне під час офіційного відкриття, чимало спікерів наголошували на важливості діалогу: між людьми різних національностей, культури, діалог між релігіями. Своєю чергою міський голова Львова А.Садовий радів, що оновлена площа "матиме воду".

" Ця площа особлива. Вона дуже львівська і дуже красива. А хтось може пригадати, коли тут востаннє була вода? Бо я тішився, як маленька дитина, коли 2 роки тому на вул. Коперника ми відновили фонтан "Криниця з левами". Він не працював 70 років. Я думаю, що і ця криниця востаннє працювала десь на початку минулого століття. Вода важлива для нашого міста: важлива вода, важливі люди, важливе порозуміння і важлива співпраця. У моєму розумінні, цей простір – це простір сусідів. Сюди приходять люди різних національностей, різних віросповідань. Але вони почуваються тут дуже комфортно. Хочу подякувати, перш за все, всім тим, хто долучився фінансово, бо це немалі кошти. Хочу подякувати всім тим, хто тут важко працював", – зазначив Андрій Садовий.

За словами авторів проєкту, він зосереджувався на осмисленні особливостей історії прикордоння, багатства та великого потенціалу європейської спадщини, як надбання для місцевого розвитку та розбудови різноманітного та інклюзивного культурного середовища. У рамках проекту основними напрямками була робота з гідами та вчителями, розробка ознакування об`єктів культурної спадщини у Львові та Умані та реконструкція площі у Львові як зразок сучасного трактування спільної спадщини у громадському середовищі сучасного міста. А під час археологічних досліджень знайдено залишки міського оборонного муру та фундаменти будівель, які ознаковані в мощенні. Також локалізовано криницю, що була осередком площі. Власне сучасна криниця повертає усіх до проекту середини XIX століття, який був реалізований на цьому місці. Водночас це місце пам'яті, оскільки криниця була одним з головних місць зустрічей мешканців, які були сусідами. То ж на цямринні криниці можна побачити вибрані імена львів'ян та львів’янок, які мешкали довкола площі з кінця XIX і до Другої світової війни та були записані у адресні книги різних років. Їхні імена та професії написані ідиш, польською та українською мовами і передають насичене та сповнене змін життя цієї дільниці.

"Важливою частиною роботи з минулим, роботи зі спадщиною, є розглядання, помічання того, що на перший погляд здається не дуже велике, не дуже помітне ", - розповіла Софія Дяк, директорка Центру міської історії.

Майже ніхто з довоєнних мешканців не пережив війну, але площа залишалася важливою частиною життя околиці. Криниця як місце пам'яті "розповідає" про різні персональні історії сусідства та співжиття у минулому. Розповіді про мешканців цієї частини міста у минулому підкреслюють сучасне розуміння, що місто творять усі його мешканці.

Площа, оновлена як сучасний громадський простір.

"Загалом цей проєкт вартує порядка 3 млн грн, місто дало 1 млн грн, а 2 млн грн – це кошти з європейських грантів. Тут також дуже хороша колаборація. Ми дякуємо всім, хто цінує та інвестує в історичну спадщину і реставрацію. Якщо пригадати, якою була ця площа до реставрації, і якою вона є зараз – це дві великі різниці. Поміняні всі мережі та комунікації, нова бруківка, нові крісла, нові смітники, і сама криниця, з якої йде вода", - підсумував міський голова Львова Андрій Садовий.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme