ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Львівщину перебралися з Криму й сходу України 11 тисяч біженців

1 вересня стартує "Фестиваль переселенців та львів'ян"
Depo.
1 вересня 2015 12:13
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляють організатори фестивалю, пише Depo.Львів.

Два тижні вересня у Львові триватиме "Фестиваль переселенців та львів'ян". Такий захід проводиться вперше в Україні.

Фотовиставки, майстер-класи (гончарство, кулінарія, танці...), інсталяції, дискусії та різноманітні концерти - програма досить насичена і ставить собі за мету об'єднати вимушених переселенців та місцевих мешканців, незважаючи на відмінності, знайти спільні цінності.

Захід відкриється 1 вересня фотовиставкою Вікторії Поліщук "Обличчя переселенців". За задумом організаторів, виставка, героями якої стали не лише українці, які змушені були втікати з рідної домівки, а й корінні мешканці Львова, чию долю змінила війна, покаже, що термін "переселенець" - це не тавро.

"Ідея фестивалю виникла ще півроку тому, коли ми обговорювали питання того, що допомагати вимушеним переселенцям треба не лише соціально, та ще й спонукати людей інтегруватися в ту спільноту, яка їх приймає", - каже один з організаторів фестивалю Алім Алієв.

Вони вже долучалися до створення бізнес-інкубаторів для переселенців, а зараз працюють над освітньою програмою, де внутрішніх біженців та демобілізованих воїнів АТО навчатимуть вести сільськогосподарське підприємництво. От і на фестиваль кошти знайшлися - його бюджет 120 тисяч гривень.

"На жаль, Україна не перша країна світу, яка зіткнулася з такою проблемою, - повідомила Оксана Дащаківська. - На досвіді колишньої Югославії чи Ірландії та Англії ми знаємо, що культурна співпраця - це найкращий спосіб знайти порозуміння".

До слова, Львів - не найбільше місто, куди приїхали переселенці, хоч, лише за офіційними даними, на Львівщину перебралися 11 тисяч внутрішніх біженців.

Більше новин про переселенців на Львівщині читайте на Depo.Львів