На Львівщині занепадає Поморянський замок

Депутати облради кажуть, що потрібно терміново виділити кошти, щоб не втратити пам’ятку
Depo.
1 березня 2016 22:24
ФОТО: depo.ua

Із Львівського обласного бюджету потрібно якомога швидше виділити кошти на фінансування реставрації Поморянського замку. Історична фортеця вже понад 10 років перебуває в аварійному стані. Про це повідомив голова фракції "Народний контроль" у Львівській облраді, керівник екологічної комісії Андрій Білоус під час чергового пленарного засідання обласної ради, пише Depo.Львів.

"До нас звернулися громадські активісти з проханням посприяти порятунку Поморянського замку. Фортеця уже понад десять років – в аварійному стані. Торік двічі обвалювалися частини даху. Зокрема, завалилася покрівля між східним та південним корпусами. Дощі, морози, дерева, які вросли у будівлю, катастрофічно швидко руйнують стіни фортеці. Стан настільки критичний, що, радше за все, замок не вистоїть ще одну зиму", – повідомив депутат.

Також, за словами Андрія Білоуса, з обласного бюджету варто виділити кошти для виконання ямкового ремонту на дорозі Плугів-Перемишлян, що веде до Поморянського замку.

"Поморянський замок мав стати четвертим об’єктом туристичного маршруту "Золота підкова Львівщини". Заледве не щодня сотні туристів їдуть на оглядини фортеці. Втім місцева дорога в жахливому стані. Тому депутатському корпусу варто виділити з обласного кошторису гроші на її ремонт", – переконаний Білоус.

Додамо, Білоус уже звернувся до керівництва області з проханням взяти справу порятунку Поморянського замку під особистий контроль.

Більше про політичне та культурне життя Львова та області читайте на Depo.Львів