На Львівщині занепадає Поморянський замок

Депутати облради кажуть, що потрібно терміново виділити кошти, щоб не втратити пам’ятку

Із Львівського обласного бюджету потрібно якомога швидше виділити кошти на фінансування реставрації Поморянського замку. Історична фортеця вже понад 10 років перебуває в аварійному стані. Про це повідомив голова фракції "Народний контроль" у Львівській облраді, керівник екологічної комісії Андрій Білоус під час чергового пленарного засідання обласної ради, пише Depo.Львів.

"До нас звернулися громадські активісти з проханням посприяти порятунку Поморянського замку. Фортеця уже понад десять років – в аварійному стані. Торік двічі обвалювалися частини даху. Зокрема, завалилася покрівля між східним та південним корпусами. Дощі, морози, дерева, які вросли у будівлю, катастрофічно швидко руйнують стіни фортеці. Стан настільки критичний, що, радше за все, замок не вистоїть ще одну зиму", – повідомив депутат.

Також, за словами Андрія Білоуса, з обласного бюджету варто виділити кошти для виконання ямкового ремонту на дорозі Плугів-Перемишлян, що веде до Поморянського замку.

"Поморянський замок мав стати четвертим об’єктом туристичного маршруту "Золота підкова Львівщини". Заледве не щодня сотні туристів їдуть на оглядини фортеці. Втім місцева дорога в жахливому стані. Тому депутатському корпусу варто виділити з обласного кошторису гроші на її ремонт", – переконаний Білоус.

Додамо, Білоус уже звернувся до керівництва області з проханням взяти справу порятунку Поморянського замку під особистий контроль.

Більше про політичне та культурне життя Львова та області читайте на Depo.Львів