На Львівщині відреставрували церкву, де парохом був дід Євгена Коновальця

Реставрацію дерев’яного храму Стрітення Господнього в селі Черепин розпочали ще 2018 року

Мирослава Бзікадзе

У вересні 2021 року завершили реставраційні роботи храму Стрітення Господнього в селі Черепин. Реставрацію розпочали в 2018 році, а сьогодні вперше провели урочисту молитву. Про це Depo.Львів повідомили у пресслужбі Львівської обладміністрації.

Відновлювали храм спільними коштами та зусиллями Департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА, Пустомитівська районна рада та Давидівська ОТГ.

"Ми маємо розуміти: наша спадщина - це доказ того, що ми - давня нація, з величезним і самобутнім культурним потенціалом, з віковими надбаннями. Спадщина - це також фактор нашої безпеки. Саме тому наш обов’язок дбати і берегти кожну дерев’яну церкву, маленьку чи велику - це також питання національної культурної самобутності", - сказав голова обладміністрації Максим Козицький.

Цьогоріч для завершення реставрації церкви надійшло майже 800 тисяч гривень з обласного бюджету. Передбачені кошти використали для реставрації вхідних дверей, відновили зовнішні кам’яні сходи до приміщення захристя, замінили і частково відреставрували несучі підвалини, завершили облаштування відмостки навколо храму.

Церква Стрітення Господнього в Черепині є пам’яткою архітектури національного значення та датується 1757 роком. Відома передусім тим, що її настоятелем був дідусь засновника та першого голови ОУН Євгена Коновальця — о. Михайло Коновалець, скерований у Черепин після свого висвячення 1852 року.

Нагадаємо, раніше у Гарнізонному храмі у Львові завершили реставрацію фресок Франциска Екштайна, яка тривала чотири роки. Роботи проводили за кошти Міністерства культури Польщі, зокрема інституту Полоніка та жертводавців храму.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів