UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Львівщині ветеран АТО вирощує кольорову "солодку картоплю"

Іван Павліш у селі Луки Самбірського району обробляє майже 40 га землі, частина з якої — власна, приватизована, а частину взяв в оренду

Мирослава Бзікадзе
Шеф-редакторка Depo.Львів
На Львівщині ветеран АТО вирощує кольоро…
Фото з архіву Івана Павліша

Мова йде про Івана Павліша, ветерана АТО/ООС, юриста та громадського активіста,  який наразі працює на землі. Про це повідомляє Depo.Львів із посиланням на Greenpost.ua.

"За текстурою, виглядом, смаком батат подібний на звичну для нас бульбу (його ще називають солодкою картоплею), однак має низку важливих відмінностей, — розповідає фермер Іван Павліш. — Батат — солодший і м’якший, аж тане в роті. Містить меншу кількість калорій та вуглеводів, більше вітаміну А, багато антиоксидантів, вітаміни С і В, є гарним джерелом калію і магнію. Якщо підсумувати — він смачний і корисний, а на його коренеплоди приємно дивитись", - розповів чоловік.

Окрім того, батат в Івана Павліша особливий, бо під час його вирощування фермер використовує лише природні добрива, родючий чорнозем.

Загалом аграрій обробляє майже 40 га землі, частина з якої — власна, приватизована, а частину взяв в оренду. Сіє переважно зернові. 

Торік зібрав перший урожай і вирішив реалізувати його за допомогою інтернету. Зробив оголошення у соцмережах й за два дні отримав більше замовлень, аніж виростив батату.   З’ясував, що бататом цікавляться молоді батьки, які хочуть, щоб їхні діти харчувалися корисною їжею. За поживні властивості його полюбляють спортсмени, вегетаріанці, ті, хто надає перевагу здоровому харчуванню.

Найбільшу популярність мали сорти помаранчевого, фіолетового і кремового кольорів. Тому посадив саме їх.

"Помаранчевий — топовий сорт у всьому світі. Він оптимально солодкий, ніжний за текстурою, його легко різати та готувати. Фіолетовий — не поступається за смаковими характеристиками, більш солодкий та насичений. Колір його яскравий. Кремовий — дуже схожий на картоплю, але солодший і корисніший", — розповідає фермер.

Нагадаємо, раніше міністр агрополітики запевнив, що українська земельна реформа принесе позитив для усього світу. Він додав, що українці нарешті отримають вигоду від "славетної родючості країни", а весь світ дізнається про Україну як про територію "неймовірних аграрних багатств".

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme