ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Львівщині у вуличних "міняйл" вилучили понад мільйон гривень

Протягом останніх двох місяців правоохоронці склали понад 30 протоколів за виявленими фактами проведення незаконних операцій з валютою
Depo.
21 жовтня 2015 08:55
ФОТО: depo.ua
На Львівщині у вуличних "міняйл" вилучили понад мільйон гривень
На Львівщині у вуличних "міняйл" вилучили понад мільйон гривень

Про це інформує прес-служба ГУМВС України у Львівській області, пише Depo.Львів.

Протягом останніх двох місяців працівники управління протидії злочинності у сфері економіки ГУМВС України у Львівській області склали понад 30 протоколів за виявленими фактами проведення незаконних операцій з валютою.

Припинено діяльність чотирьох нелегальних пунктів обміну валюти, у яких зловмисники маскували свою незаконну діяльність копіями ліцензій, наказів, а фактично проводили необліковані угоди купівлі-продажу валюти.

Правоохоронці вилучили майже мільйон гривень готівкових коштів, зокрема, майже 15 тис. доларів США, 6 тис. євро, 450 тис. гривень, а також польські злоті та російські рублі.

Подібні правопорушення працівники міліції припинили на ринках та прилеглих до них територіях у Дрогобичі, Стрию, Самборі, Жовкві, Новому Роздолі, Новояворівську, Жидачеві та у Львові.

Зокрема, у вересні у Новому Роздолі поблизу місцевого ринку працівники міліції зафіксували проведення незаконної валютної операції та вилучили у "валютника" 40 тисяч гривень, 2,3 тисячі доларів США, 50 євро, 250 польських злотих та 10 тисяч російських рублів. Чоловіка притягнено до адміністративної відповідальності.

Міліція нагадує, що чинним законодавством України дозволено здійснювати валютно-обмінні операції виключно в операційних касах банківських чи фінансових установ, які мають відповідні дозвільні документи. До адміністративної відповідальності за подібні правопорушення притягуються обидві сторони валютно-обмінних операцій (покупець і продавець).

У офіційних обмінних пунктах на видному місці завжди розташована інформація про актуальний курс валют з оригінальною печаткою банку, від якого працює обмінник і наказ про відкриття пункту з адресою та режимом роботи. При здійсненні продажу або купівлі валюти клієнт завжди отримує квитанцію. Касир зобов’язаний зробити ксерокопію паспорта клієнта, якщо купується валюта, і переглянути документи, що посвідчують особу у випадку якщо вона продається.

Правоохоронці вкотре закликають громадян не користуватись послугами "підпільних" канторів та "міняйл", котрі пропонують вигідніший курс. При обміні з рук на вулиці є висока ймовірність бути ошуканим шахраєм та отримати взамін фальшиві гроші.

Більше новин про гроші на Львівщині читайте на Depo.Львів.