ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Львівщині стартувала програма з імунізації проти поліомієліту

Заступник міністра МОЗ каже, що потрібно вакцинувати щонайменше 95% дітей
Depo.
24 жовтня 2015 14:20
ФОТО: depo.ua

По всій Україні розпочався офіційний старт додаткової трьохтурової імунізації проти поліомієліту. Додаткова вакцинація відбувається тільки у медичних закладах, де є стаціонарні або мобільні вакцинальні кабінети. Про це під час прес-конференції у Львові розповів заступник міністра охорони здоров’я Ігор Перегінець, пише Depo.Львів.

"Вакцина розвезена по усіх областях України, доступними також є усі інформаційні матеріали, - пояснив Ігор Перегінець. - Я вважаю, що ми почали дуже ефективно і професійно, я також впевнений, що пройдемо цей етап якісно, безболісно і вже найближчим часом ситуація з профілактикою поліомієліту покращуватиметься".

Перегінець повідомив, що "потрібно вакцинувати щонайменше 95% дітей".

"Це необхідно для того, щоб підняти рівень колективного імунітету і перервати циркуляцію поліовірусу, яка відбувається в Україні. Такий підхід рекомендований міжнародними стандартами", - сказав він.

За словами заступника міністра, для того, щоб подолати поліомієліт, усі діти віком від 2 місяців до 6 років у двох турах мають бути вакциновані від поліомієліту оральною поліовакциною (ОПВ).

У третьому турі будуть вакцинуватися діти від 2 місяців до 10 років. Діти, які не отримали жодного щеплення проти поліомієліту, отримують перше щеплення інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ) та в подальшому не менше ніж через 2 тижні – щеплення живою, оральною вакциною (ОПВ) в рамках додаткової імунізації.

"У нас налагоджено хороший діалог з регіональними представниками охорони здоров’я, щоб програма імунізації відбулася ефективно і професійно, - додав Ігор Перегінець. – Окрім того, дуже важливим на цьому етапі є максимальне професійне інформування населення про необхідність проведення вакцинації, адже це єдиний спосіб захистити наших дітей".

Більше новин про вакцинацію читайте на Depo.Львів.