ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Львівщині прогнозують найнижчу явку на виборах за часів Незалежності

Виборців області вимагають нових політиків, проте голосують за старих
Depo.
6 жовтня 2015 17:17
ФОТО: depo.ua

Виборча кампанія на виборах до місцевих рад набирає обертів. Приклад Львівщини показує: попри присутність нових облич у списках, нової комунальної і регіональної політики очікувати не доводиться. Про це пише Depo.Львів із посиланням на "Німецьку хвилю".

До місцевих виборів на Львівщині зголосилося шістнадцять політичних партій. Майже половину з них можна сміло назвати молодими політичними об'єднаннями, як то "Народний контроль" чи "Укроп". Є на нинішніх виборах і суто регіональний проект - "Українська галицька партія".

"Списки партій рясніють новими політичними обличчями", каже керівник КВУ на Львівщині Соломія Саврук. Здебільшого це волонтери, громадські діячі, активісти, журналісти, які встигли проявити себе у період "Євромайдану". Ці люди передусім помітні у нових рухах, а от старі політичні сили не надто поспішають оновити свій склад.

Однак всі намагалися дотриматися квоти жінок у списках, тому жінок доволі багато. А ще багато колишніх депутатів, які не потрапили до Верховної Ради на парламентських виборах, зокрема одіозна Ірина Фаріон чи колишній віце-спікер Руслан Кошулинський, аналізує оприлюднені списки політолог Геннадій Шипунов.

Видання відзначає, що потрапити до місцевих рад новим політичним силам буде непросто, адже 5-відсотковий бар'єр є надто високим для молодої політичної команди.

"Закон "підігрує" старим, великим партіям. Але я припускаю, що склад місцевих рад Львівщини оновиться на 30-40 відсотків", - каже політолог Оксана Дащаківська.

Утім, очікувати від них надто особливої продуктивності, якихось кардинальних змін не слід, вважає політологиня, "бо політична система, яка нині діє в країні, не дає можливостей аби інституції демократично працювали".

Чи вдасться новим партіям увійти до рад, залежатиме від явки на виборах. Якщо голосуватиме молодь, то це підвищить шанси нових рухів, якщо більше старші люди - голосуватимуть за старі симпатії, кажуть експерти.

У КВУ відзначають, що львівський виборець дуже парадоксальний, бо вимагає нових облич, а голосує за старих, "перевірених" політиків.

Експерти сходяться на думці, що явка виборців на Львівщині буде не надто високою. "А може навіть і найнижчою за всі роки незалежності", - уточнює Оксана Дащаківська.

Більше новин про вибори у області читайте на Depo.Львів.