На Львівщині презентували тематичну виставку з нагоди відзначення проголошення Акту Злуки
Основу виставки становлять статті із часописів "Україна", "Голос Калуша", "Нова Рада", "Стрийський вістник" та "Республіка"
- Львів
-
22 січня 2020 20:15
Проголошення Соборності Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки 22 січня 1919 року є історичним актом об’єднання українських земель в єдину державу. Акт Злуки увінчав столітні прагнення українців, розділених і поневолених Російською та Австро-Угорською імперіями, жити в єдиній незалежній державі. Український народ отримав можливість об'єднатися на своїй землі в цілісній Україні. Про це пише Depo.Львів з посиланням на прес-службу ЛОДА.
З нагоди відзначення проголошення Акта Злуки між УНР і ЗУНР підготовлено тематичну виставку, яка опублікована на офіційному сайті Державного архіву Львівської області.
Основу виставки становлять статті із часописів "Україна", "Голос Калуша", "Нова Рада", "Стрийський вістник" та "Республіка". Інформативним є екземпляр часопису "Вістник державних законів Західної области Української Народної Республіки" від 31 січня 1919р. Важливими джерелами, у яких відображено процес Соборності є привітання центрального комітету Української національно-демократичної партії, розпорядження Державного секретаріату внутрішніх справ та Самбірської окружної військової команди, протокол зібрань вчителів Рудківщини, повідомлення про скликання Національної Ради в Станіславові та інші.

Події січня 1919 р. сформували підґрунтя для відродження незалежної соборної демократичної України та утвердження національної ідеї. Акт Злуки уособлює споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну національну державу. Він став виявом волі українців до етнічного та територіального визнання, свідченням самоідентифікації та становлення нації.
Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів
Всі новини на одному каналі в Google News
- 23:35В Україні створюють два центри ядерної медицини: що вже відомо
- 18:15 Зеленський погодив подальшу мобілізацію на воєнний стан до лютого
- 20:20Проти дніпропетровської "блогерки" на Львівщині відкрили кримінальну справу
- 13:30Карпати засипало снігом: висота заметів на горі Піп Іван сягає 80 сантиметрів ФОТО
- 11:20В Укргідрометцентрі спрогнозували, якою буде погода в Україні у листопаді
- 11:12 На Львівщині затримали ексочільника "Укренерго" Кудрицького, - ЗМІ
- 10:44 Зеленський про старт опалювального сезону: тепло українцям дадуть вже сьогодні
- 14:26Три лідери футбольного чемпіонату країни перемогли з однаковим рахунком 4:0 – підсумки туру УПЛ Відео
- 23:51У Львові 50 тисяч жителів залишилися без води: прорив на водогоні стався одразу після ремонту
- 20:40Уряд вирішив імпортувати газ і виділив гроші
- 09:58"УЗ" запустить додаткові поїзди до Карпат (ГРАФІК)
- 23:35Україна отримає 46 млн євро на розвиток міст: хто отримає і куди спрямують
- 14:44У СТРЦ SPARTAK стартувала благодійна виставка військових трофеїв
- 17:01"Кривбас" вийшов у лідери чемпіонату України з футболу ВІДЕО ЯСКРАВИХ МОМЕНТІВ ТУРУ ФОТО Відео
- 15:20 Уряд створив Координаційний штаб захисту енергетики: що за структура і для чого
- 16:48Перше місто в Україні інтегрувало штрафи за паркування у "Дію"
- 23:35У Державній службі зайнятості розповіли, які спеціальності зараз найбільше затребувані
- 14:43Поліція Львівщини розшукує 13-річного хлопця з Самбірського району, який пішов до школи й зник
- 21:25 Міненерго фактично у всіх областях вводить відключення світла
Сектор

