UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Львівщині презентували тематичну виставку з нагоди відзначення проголошення Акту Злуки

Основу виставки становлять статті із часописів "Україна", "Голос Калуша", "Нова Рада", "Стрийський вістник" та "Республіка"

Проголошення Соборності Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки 22 січня 1919 року є історичним актом об’єднання українських земель в єдину державу. Акт Злуки увінчав столітні прагнення українців, розділених і поневолених Російською та Австро-Угорською імперіями, жити в єдиній незалежній державі. Український народ отримав можливість об'єднатися на своїй землі в цілісній Україні. Про це пише Depo.Львів з посиланням на прес-службу ЛОДА.

З нагоди відзначення проголошення Акта Злуки між УНР і ЗУНР підготовлено тематичну виставку, яка опублікована на офіційному сайті Державного архіву Львівської області.

Основу виставки становлять статті із часописів "Україна", "Голос Калуша", "Нова Рада", "Стрийський вістник" та "Республіка". Інформативним є екземпляр часопису "Вістник державних законів Західної области Української Народної Республіки" від 31 січня 1919р. Важливими джерелами, у яких відображено процес Соборності є привітання центрального комітету Української національно-демократичної партії, розпорядження Державного секретаріату внутрішніх справ та Самбірської окружної військової команди, протокол зібрань вчителів Рудківщини, повідомлення про скликання Національної Ради в Станіславові та інші.

Події січня 1919 р. сформували підґрунтя для відродження незалежної соборної демократичної України та утвердження національної ідеї. Акт Злуки уособлює споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну національну державу. Він став виявом волі українців до етнічного та територіального визнання, свідченням самоідентифікації та становлення нації.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"