ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Львівщині планують збудувати завод з переробки твердих побутових відходів

Львівський губернатор підписав протокол про наміри з італійською компанією
Depo.
11 вересня 2015 17:15
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє Depo.Львів, у п'ятницю, 11 вересня, у Львівській обласній державній адміністрації підписали протокол про наміри щодо будівництва заводу з переробки твердих побутових відходів на території Львівської області.

Як зазначив під час зустрічі голова обладмністрації Олег Синютка, сьогодні питання екології та поводження з твердими побутовими відходами є одним із найважливіших в області.

"Я добре розумію, що це непростий шлях. Ми обов'язково повинні мати доступ до найкращих технологій та довготермінових і дешевих фінансових ресурсів. Я сподіваюся, що наша співпраця буде добрим кроком у цьому напрямку", - заявив він.

В свою чергу виконавчий директор італійської компанії CED ENGEGNERIA Луїджі Моро сказав, що сьогодні зроблено перший крок для того, щоб Львівщина мала найсучасніший завод з утилізації ТПВ.

"Ми є проектною оргнанізацією, яка займається вивченням та розробкою проектів. Після цього ми вибираємо фірми, які можуть запропонувати найкращі технології. Найближчим часом ми напрацюємо техніко-економічне обгрунтування і подамо на розгляд ОДА".

Окрім того, він розповів, що їх фірма реалізувала кілька проектів з будівництва заводів з переробки сміття в Європі. Такі сучасні заводи, крім утилізації ТПВ, виробляють теплову та електричну енергію", - заявив Моро.

За словами заступника голови обладміністрвції Ірини Гримак, зараз розглядається кілька варіантів земельних ділянок в області.

"Місце, де буде збудований такий завод, має бути зручним у плані логістики збору і вивозу ТПВ. Нам зараз потрібно зрозуміти, якого типу і якої потужності буде завод. На будівництво цього об'єкту ми старатимемося максимально залучати інвестиції з Європейського Союзу", - повідомила вона.

Слід зазначити, що будівництво на Львівщині підприємства такого типу дозволить вирішити питання утилізації твердих побутових відходів, зменшення кількості сміттєзвалищ, в тому числі несанкціонованих. А це покращить екологічну ситуацію в області, створить нові робочі місця та забезпечить додаткові надходження до бюджету.

Більше новин про вирішення проблем зі сміттям у Львівській області читайте на Depo.Львів.