ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Львівщині оптимізують мережу шкіл

Частина навчальних закладів з 1 вересня припинить своє існування
Depo.
5 серпня 2015 11:53
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє Depo.Львів з посиланням на директора департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації Олександра Небожук, на Львівщині оптимізують мережу шкіл.

Зокрема, з 1 вересня 2015 року частина загальноосвітніх навчальних закладів призупинять своє функціонування. Щодо 13 з них уже прийняті рішення місцевих органів влади. Про закриття інших 12 шкіл рішення будуть прийняті упродовж серпня 2015 року.

За словами Небожук, однією з проблем системи загальної освіти області є значна кількість малокомплектних шкіл у сільській місцевості. Так, упродовж 2014-2015 навчального року в області функціонувало 78 шкіл першого ступеня, де навчалося до десяти учнів. Найбільша кількість таких шкіл - у Старосамбірському та Дрогобицькому районах. До 100 учнів у минулому навчальному році навчалося у 56 школах І-ІІІ ступенів.

"Основна мета змін - це надання якісної освіти. Це наше головне завдання. Коли вчитель викладає 4-5 предметів, то зрозумілим є те, що в такій школі дитина не може отримати якісну освіту. Учень повинен мати достойний колектив, вчителів, які дають якісні знання незалежно від того, чи він проживає в селі, чи у великому місті",- повідомила Небожук.

При цьому вона зазначила, що наявність малокомплектних навчальних закладів негативно впливає на фінансові видатки щодо утримання учнів. При нормі видатків 8,9 тис. гривень на одного учня середнє утримання учнів шкіл області обходиться в 10,8 тис. гривень.

На думку директора департаменту освіти і науки обладмінстрації, покращенню якості навчального середовища сприятиме також подолання проблеми двозмінного навчання.

У 2014-2015 навчальному році у Львівській області функціонувало 1399 загальноосвітніх навчальних закладів комунальної та недержавної форми власності.

Більше новин освіти читайте на Depo.Львів.