ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Львівщині не виконали план мобілізації

За даними Міноборони, Закарпаття, Прикарпаття, Волинь та Львівщина найгірше виконують план мобілізації шостої хвилі
Depo.
14 серпня 2015 17:37
ФОТО: depo.ua

Про це пише Depo.Львів із посиланням на ТСН.

За інформацією військової прокуратури, у селі Хітара на Львівщині мали мобілізувати сімдесятьох, але до військкомату не прийшов жоден.

Масово всі виїхали на заробітки, розповідає секретар Хітарської сільради Ольга Лемкалович.

"Ми ідемо по селі і нас від кожної хати просто з такими словами нецензурними обзивають, - каже Ольга Лемкалович. - Вони зачиняють двері, не хочуть розмовляти".

У селі Зубра, що неподалік Львова, близько 500 військовозобов'язаних, проте під час шостої хвилі мобілізації у військкомат прийшли тільки троє чоловіків.

На Львівщині є ще одне село, яке не виконало план мобілізації - це Пасіки-Зубрицькі. Проте сільський голова пояснює, що сталась помилка і план вони виконали.

"Два чоловіка мобілізаційних нам поставили задачу віддати в армію з нашої громади, два чоловіка пішли служити. Виконано на 100 відсотків", - розповідає голова села Пасіки-Зубрицькі Володимир Керницький.

У цьому селі близько сотні військовозобов'язаних, зараз служить - 15.

За фактом перешкоджання мобілізації військова прокуратура відкрила вже вісім кримінальних проваджень. Там кажуть, що сільські голови спеціально розносили повістки багатодітним або ж непридатним до військової служби, іншим повістки просто не вручали.

"Голови сільських рад, на яких покладено обов'язок оповіщення, на жаль, надають недостовірну інформацію про місце перебування військовозобов'язаних", - каже заступник військового комісара Львівської області Борис Андрєєв.

Шоста хвиля мобілізації добігає кінця, а виконали її на Львівщині лише наполовину.

Більше про військовослужбовців Львівщини читайте на Depo.Львів.