На Львівщині не виконали план мобілізації

За даними Міноборони, Закарпаття, Прикарпаття, Волинь та Львівщина найгірше виконують план мобілізації шостої хвилі
Depo.
14 серпня 2015 17:37
ФОТО: depo.ua

Про це пише Depo.Львів із посиланням на ТСН.

За інформацією військової прокуратури, у селі Хітара на Львівщині мали мобілізувати сімдесятьох, але до військкомату не прийшов жоден.

Масово всі виїхали на заробітки, розповідає секретар Хітарської сільради Ольга Лемкалович.

"Ми ідемо по селі і нас від кожної хати просто з такими словами нецензурними обзивають, - каже Ольга Лемкалович. - Вони зачиняють двері, не хочуть розмовляти".

У селі Зубра, що неподалік Львова, близько 500 військовозобов'язаних, проте під час шостої хвилі мобілізації у військкомат прийшли тільки троє чоловіків.

На Львівщині є ще одне село, яке не виконало план мобілізації - це Пасіки-Зубрицькі. Проте сільський голова пояснює, що сталась помилка і план вони виконали.

"Два чоловіка мобілізаційних нам поставили задачу віддати в армію з нашої громади, два чоловіка пішли служити. Виконано на 100 відсотків", - розповідає голова села Пасіки-Зубрицькі Володимир Керницький.

У цьому селі близько сотні військовозобов'язаних, зараз служить - 15.

За фактом перешкоджання мобілізації військова прокуратура відкрила вже вісім кримінальних проваджень. Там кажуть, що сільські голови спеціально розносили повістки багатодітним або ж непридатним до військової служби, іншим повістки просто не вручали.

"Голови сільських рад, на яких покладено обов'язок оповіщення, на жаль, надають недостовірну інформацію про місце перебування військовозобов'язаних", - каже заступник військового комісара Львівської області Борис Андрєєв.

Шоста хвиля мобілізації добігає кінця, а виконали її на Львівщині лише наполовину.

Більше про військовослужбовців Львівщини читайте на Depo.Львів.