ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Львівщині майже 200 дамб та гребель перебувають в аварійному стані

Найбільше аварійних ГТС знаходиться у Мостиському районі - 61, Самбірському - 37, Городоцькому - 25, Турківському - 16
Depo.
16 вересня 2015 09:39
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє Depo.Львів, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка доручив облікувати усі гідротехнічні споруди на Львівщині та передати їх в комунальну власність органів місцевого самоврядування.

"На Львівщині знаходиться понад три тисячі гідротехнічних споруд, а це дамби, греблі, шлюзи та інші будівлі, які фактично не мають власника чи балансоутримувача", - розповіла заступник начальника Львівського обласного управління водних ресурсів Наталія Крута. 

За її словами, за цими спорудами ніхто не здійснює нагляд багато років. Відповідно велика частка ГТС перебуває у вкрай негативному стані, а 196 споруд є узагалі аварійними.

"Це дуже небезпечно, адже у випадку прориву греблі може статися екологічне лихо: постраждають люди. Села, які розташовані поблизу греблі можуть зазнати значних руйнувань. Знищеними у випадку прориву будуть дороги, мости та трубопроводи. Так що питання обліку та передачі на баланс ГТС є дуже важливим", - додала Крута.

Загалом у Львівській області налічується 4 287 гідротехнічних споруд. Лише 916 ГТС мають балансоутримувача. Найбільше аварійних ГТС знаходиться у Мостиському районі - 61, Самбірському - 37, Городоцькому - 25, Турківському - 16.

Більше новин про Львів та область читайте на Depo.Львів.