UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Львівщині квітне бур'ян, з якого алхіміки намагалися видобути золото (ФОТО)

Це – звичайний бур’ян, який росте у багатьох країнах Північної півкулі

На Львівщині квітне бур'ян, з якого алхі…

Про це пише Depo.Львів.

 

Чистотіл великий у народі називають "ластівчиною травою", "чистою травою", "жовтомолочником". Оскільки насіння рослини поширюється мурахами, її часто можна виявити у незвичних місцях – в тріщинах у асфальті та фундаментах, серед нагромаджень каміння.

 

 

 

"Чистотіл здавна привертав увагу людей, перш за все, своїм жовтогарячим соком, що є незвичним явищем для рослин помірної зони. Зокрема, древні алхіміки вірили, що рослина споріднена з золотом, і довгі роки експериментували з нею в надії отримати хоч крихту цього дорогоцінного металу. Однак істина виявилась набагато простішою. Таке забарвлення соку зумовлене високим вмістом у стеблі пігменту-каротину, такого як у моркви та інших забарвлених у жовтий колір овочів", –розповідають у Ботанічному саду ЛНУ ім. І.Франка.


 

Чистотіл визнаний у сучасній офіціальній медицині, а його використання у лікувальних цілях бере початок зі Стародавнього Риму. Сама назва рослини чітко вказує на напрямок її медичного застосування. Бородавки, папіломи, пігментні плями та багато інших проблем шкіри можна вилікувати золотистим соком, який, як і вся рослина, є отруйним. Тому внутрішньо вживати засоби з чистотілу варто лише під наглядом лікаря! Завдяки високому вмісту активних речовин, чистотіл нерідко застосовувався і в інших сферах: як барвник, інсектицид, та, навіть, засіб від корозії металів.

 

Нагадаємо, у Львові зацвіли незвичайні тюльпани (ФОТО).

Фото: Ботанічний сад ЛНУ ім.І.Франка.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme