На Львівщині змії розпочали полюванння на туристів

В області вже постраждали 13 людей

На Львівщині змії розпочали полюванння н…

Як повідомляє Depo.Львів з посиланням на Львівську облдержадміністрацію, до медичних закладів Львівської області з укусами змій вже потрапило 13 людей.

Департамент цивільного захисту закликав галичан дотримуватися правил поведінки під час прогулянок в лісі та розробив спеціальні рекомендації про те, як не стати жертвою плазуна.

"Змія кусає, захищаючись. Обирайте надійне взуття, вдягайте штани і заправляйте їх в черевики так, щоб утворився напуск. Якщо змія буде кусати, то вона прокусить тільки тканину штанів, а не шкіру. Якщо все ж укусила змія, перш за все слід визначити, отруйна вона чи ні. Неотруйна змія залишає сліди від зубів у вигляді двох серпоподібних смуг. Якщо ж укусила отруйна змія, то між серпоподібними смугами є дві ранки (сліди від її двох отруйних зубів), з яких переважно витікає кров. При укусі змії зазвичай симптоми отруєння та інтоксикації проявляються через 5-10 хвилин. Якщо протягом 20 хвилин не настало загального погіршення самопочуття, не підвищилася температура, не опухла уражена кінцівка, то можна зробити висновок про те, що змія неотруйна", - йдеться у повідомленні.

Для надання першої допомоги у випадку укусу змії, перш за все, слід спробувати відсмоктати з рани отруту, постійно її випльовуючи. Не можна цього робити тим, у кого є поранення слизової оболонки губ або порожнини рота. Рану необхідно обробити 5% спиртовим розчином йоду, одеколоном або спиртом.

"Відсмоктавши отруту необхідно обмежити рухомість потерпілого. Якщо змія укусила в ногу, зафіксувати її до другої ноги та, підклавши що-небудь під ноги, злегка підняти їх. При укусі в руку необхідно зафіксувати її в зігнутому положенні. При сильному болі можна прийняти 1-2 таблетки знеболювального. Щоб прискорити виведення отрути треба давати потерпілому пити більше чаю і лужної мінеральної води. Найбільш ефективний засіб проти зміїної отрути – полівалентна сироватка, введена не пізніше, ніж через 30 хвилин після укусу, тому потерпілого потрібно якнайшвидше доправити до найближчого медичного закладу", - йдеться у повідомленні.

Категорично заборонено: Накладати джгут на кінцівку вище місця укусу. Це сприяє розвитку некрозу тканин, накопиченню продуктів розпаду в кінцівці та різкому погіршенню стану хворого після зняття джгута. Припікати місце укусу вогнем або хімічними речовинами. Розрізати рану на місці укусу.

Нагадаємо, у Львові біля дитсадка впіймали отруйну змію.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme