На Львівщині відзначили 128-му річницю з дня народження Андрія Мельника

У місті Дрогобич презентували фотодокументальну виставку

Сьогодні, 12 грудня, Львівщина відзначає 128-мі роковини з дня народження полковника армії УНР, військового і політичного діяча Андрія Мельника. Про це пише Depo.Львів з посиланням на прес-службу ЛОДА.

З цієї нагоди у селі Воля-Якубова на Дрогобиччині відбулись урочистості.

Зокрема, представники влади та громадськості поклали квіти до Меморіального комплексу Андрія Мельника та запалили лампадки.

Опісля відбувся чин панахиди та громадське віче.

"Мені сьогодні випала нагода звернутися до вас з нагоди 128-ї річниці від дня народження полководця, одного із керівників Організації українських націоналістів, непересічної особистості – Андрія Мельника. Символічно, що він народився тут, у Волі Якубовій, на Львівщині. Тут зростав і кріп його дух, тут сформувалась його особистість як патріота та людини, яка переживала за свою державу. І саме звідси почався його шлях. Людина, яка ставила інтереси держави вище, ніж свої особисті, яка вболівала і будувала українське військо", - зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

За словами Замлинського, на превеликий жаль, події столітньої давності і наступних років не змогли нам дати здобути свою державу.

"Одвічний ворог нашої держави і далі зазіхає на нашу незалежність. Проте сьогодні, як ніколи, ми – єдині. Сьогодні український воїн зупинив російську навалу. Ми спільно разом з вами зупинили цю агресію. Дякуємо нашим воїнам, що саме тут, зараз ми можемо говорити, молитися і згадувати про пам'ять наших патріотів українською мовою. Саме так в єдності і боротьбі ми формуємо нашу країну. Починаючи з кожної оселі, кожного регіону та області", - каже він.

Продовжив захід мистецький виступ учасника АТО, соліста гурту "Кулі" Максима Перев'язка.

Також з нагоди вшанування 128-ї річниці з дня народження Андрія Мельника у місті Дрогобич презентували фотодокументальну виставку "Андрій Мельник – Воїн, Соборник, Державотворець" в музеї "Дрогобиччина".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів