ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Львівщині відзначатимуть День вшанування пам'яті виселених українців із Закерзоння

Львівська облрада рекомендувалп районним радам, міським радам міст обласного значення, радам об'єднаних територіальних громад на місцевому рівні прийняти аналогічні рішення

Depo.
17 квітня 2018 17:37
ФОТО: depo.ua

Львівська обласна рада своїм рішенням встановила на Львівщині День вшанування пам'яті примусово виселених українців із території так званого Закерзоння, який відзначатиметься щорічно в другу неділю вересня. Про це пише Depo.Львів.

Відтак департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА доручили в місячний термін напрацювати план заходів із відзначення Дня вшанування пам'яті примусово виселених українців із території т. зв. Закерзоння.

Крім того, рекомендували районним радам, міським радам міст обласного значення, радам об'єднаних територіальних громад на місцевому рівні прийняти аналогічні рішення.

Нагадаємо, Закерзоння – публіцистична назва для означення пасма крайньозахідних українських етнічних територій, розташованих на захід від сучасного польсько-українського кордону, що за підсумками Другої світової війни увійшли до складу Польщі.

Термін почали вживати ще у міжвоєнний період. У період радянської окупації України (так званих "других Совєтів") поняття "Закерзоння" з ідеологічних причин не використовували, проте воно продовжувало активно вживатися у середовищі української еміграції, особливо, у США та Канаді, де перебувало багато виселенців та підпільників із теренів Закерзоння. (За матеріалами Вікіпедії).

Більше про політичне та культурне життя Львова та області читайте на Depo.Львів

Також приєднуйтеся до нашої групи у Facebook та переглядайте наші віде на YouTube