На Львівщині відкрили енергоострів (ФОТО)

Сумарна потужність сонячних електростанцій становить близько 100 мВт

У межах ХVIII Міжнародного економічного форуму відбулось відкриття енергоострову. Група компаній у продовж 2017 - 18 років реалізували інвестиційні проекти в сфері альтернативної енергетики, створивши потужний комплекс сонячних електростанцій на території Яворівського району. Про це інформує прес-служба ЛОДА, пише Depo.Львів.

Сумарна потужність сонячних електростанцій становить близько 100 мВт.

Сьогодні, 1 листопада, відбулось відкриття першої черги сонячної електростанції "Яворів-1", потужністю 36 МВТ, яка є проектом компанії "Еко-Оптіма". Розташована СЕС в с.Терновиця Яворівського району, Львівської області.

"Ми маємо великий потенціал. Енергоострів – це надважлива і тяжка праця, яку роблять звичайні люди. Це неоціненно важливий проект. Все, що дано Богом, ми повинні використовувати сповна. Тут я розумію, що Україна має чим пишатись. Я радий, що сьогодні можу бути саме тут, адже Львівщина сьогодні – лідер у залученні інвестицій, одна з перший у людському капіталі та альтернативній енергетиці", - зазначив перший віце-прем'єр-міністр України - міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

Компанія ТзОВ "Енергопарк Яворів" у жовтні 2018 року реалізувала проект з будівництва сонячної електростанції "Енергопарк Яворів". СЕС входить до так званого енергоострову і позиціонує себе як найбільший об'єкт такої потужності на території Західної України.

"Сьогодні ми демонструємо наші великі кроки вперед. Щороку ми показуємо зростання у промисловості, енергетиці, і це, в першу чергу, заслуга наших людей. Найбільший енергоострів в Україні – на Львівщині, ми задаємо темп для розвитку, і, я переконаний, так буде завжди", - зазначив голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка.

Зазначимо, що електростанція займає площу 75 га, на якій розташовано понад 134 тисячі фотоелектричних панелей, трансформатор та підстанція 110-10-10 кВ потужністю 62 МВА для постачання електроенергії в мережу об'єднаної енергосистеми України.

В рік електростанція генеруватиме 41,251 млн кВт/год електроенергії. Обсяг інвестицій - 34 мільйони євро, з яких 70% є коштами Європейського банку реконструкції та розвитку.

На 2019 рік заплановано відкриття другої черги сонячної електростанції компанії "Еко Оптіма" потужністю орієнтовно 36 мВт, що збільшить потужність енергоострову до 130 мВт.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів