На Львівщині створять освітньо-промисловий ХАБ

Освітньо-промисловий ХАБ стане платформою для продуктивного співробітництва між промисловими підприємствами та навчальними закладами професійно-технічної освіти

Сьогодні, 7 березня, відбулась зустріч голови Львівської ОДА Олега Синютки із керівниками підприємств будівельної галузі та працівниками професійно-технічних навчальних закладів. В центрі зустрічі – реалізація проекту "Львівський освітньо-промисловий ХАБ". Про це пише Depo.Львів з посиланням на прес-службу ЛОДА.

"Не має сьогодні виробництва, яке не потребує кваліфікованих працівників. Ситуація, коли область не могла запропонувати певні речі, які стосувались роботи та заробітної плати і люди мали внутрішнє переконання чому вони їдуть шукати роботу за межами країни, кардинально змінилась. Сьогодні пропозиція на ринку праці області є дуже суттєвою. Проблема сьогодні є у величині заробітної плати, яка повинна бути конкурентною і кваліфікації робочої сили", - наголосив Олег Синютка.

Освітньо-промисловий ХАБ стане платформою для продуктивного співробітництва між промисловими підприємствами та навчальними закладами професійно-технічної освіти, які здійснюють підготовку працівників будівельного спрямування.

"Однією з пріоритетних галузей розвитку промисловості Львівщини у 2018 є будівельна індустрія, яка впродовж останнього часу демонструє стабільне зростання та відповідно економічний потенціал. Проте, через трудову міграцію та відтік робочої сили, в підприємств будівельної галузі області виникають труднощі із забезпеченням кваліфікованими робітничими кадрами, що зумовлює розроблення та запровадження нових підходів в процесах підготовки та працевлаштування найманих працівників", - зазначив директор департаменту економічної політики Львівської ОДА Роман Филипів.

Освітньо-промисловий ХАБ складатиметься із Центру аналітичного забезпечення та промислових кластерів. Робота Центру аналітичного забезпечення скеровуватиметься на дослідження і моніторинг якості та мобільності робочої сили, інноваційний розвиток та конкурентноспроможність промислової політики. Натомість кластери будуть орієнтовані на конкретні галузі промисловості – машинобудування, легка промисловість, деревообробна галузь, будівельна індустрія.

Серед основних завдань ХАБУ – проведення профорієнтаційної роботи у загальноосвітніх школах та професійно-технічних навчальних закладах, формування біржі вакансій, забезпечення виробничого навчання, практики і стажування, удосконалення навчальних програм і класифікатора професій, спеціалізація професійно-технічних навчальних закладів, формування навчально-виробничих центрів (класів).

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів