На Львівщині стартувало "полювання" на мисливців за підсніжниками

Щовесни на Львівщині великих обсягів набуває торгівля первоцвітами

На Львівщині оголосили операцію "Первоцвіт". Про це пише Depo.Львів з посиланням на прес-службу Державної екологічної інспекції у Львівській області.

Оперативна робота буде зосереджена в місцях збору та збуту рослин, шляхах перевезення та в пунктах пропуску через державний кордон.

За інформацією екологів, масовий збір на продаж квітконосів рідкісних рослин призводить до послаблення, а у невеличких місцезростаннях до повного пригнічення насіннєвого поновлення. Крім цього, дуже часто первоцвіти знищуються з кореневою частиною, що призводить до фізичного знищення популяцій".

"Згідно статті 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", незаконно здобуті в природі ресурси та виготовлена з них продукція підлягають безоплатному вилученню, а знаряддя правопорушення – конфіскації. Одержані від їх реалізації доходи спрямовуються в місцеві фонди охорони навколишнього середовища", – нагадали екоінспектори.

"Згідно постанови Кабінету міністрів України №1030 "Про розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, а також за знищення чи погіршення середовища їх перебування (зростання)" від 7 листопада 2012 року, розмір компенсації за шкоду, заподіяну незаконним збиранням або знищенням чи пошкодженням рослин, занесених до Червоної Книги України становить від 49 до 62 гривень за одну рослину. Згідно частини 2 статті 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення – порушення порядку придбання чи збуту об'єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, тягне за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 гривень із конфіскацією об'єктів рослинного світу", – попередили екоінспектори.

Нагадаємо, як на Львівщині квітнуть квіти на вагу золота.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів