На Львів насувається епідемія кору

Дев'ятеро львів'ян уже потрапили до інфекційної лікарні 

Як повідомляє Depo.Львів з посиланням на прес-службу ДУ "Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України", медики прогнозують у Львові спалах епідемії кору.

За інформацією видання zaxid.net, хворі, у яких діагностували кір, до Львівської обласної інфекційної лікарні почали поступати ще з п'ятниці, 15 грудня. Цього дня госпіталізували троє дорослих. Ще п'ятеро осіб поступили у неділю, 17 грудня, й одного пацієнта госпіталізували 18 грудня.

"Усі хворі, що захворіли на кір, працювали на одному з великих підприємств області, тому кількість хворих у найближчі дні може суттєво зрости", - розповів заступник директора ДУ "Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України" Олег Когут.

Вік пацієнтів – 21-40 років. У всіх стан середньої важкості. Вони живуть у різних районах області, є серед них і мешканець іншої області. Де і як вони заразилися кором, наразі невідомо. За попередніми даними, хтось з працівників підхопив вірус кору десь удома, прийшов на підприємство й від нього заразилися всі інші.

Зараз в Україні є спалах кору. Цей спалах, як твердять фахівці, був прогнозований, оскільки для цього захворювання характерна циклічність: кожні 5-6 років фіксують підйоми захворюваності. У 2006 році в Україні захворіло понад 40 тисяч осіб, в 2012 році -понад 12 тисяч. Цього року в Україні від кору померло двоє дорослих і двоє дітей. Причина спалаху кору – низький рівень вакцинації.

Нагадаємо, що кір – це гостре інфекційне вірусне захворювання. Основні симптоми хвороби – висока температура, запалення слизових оболонок порожнини рота і верхніх дихальних шляхів, а також кон'юнктивіт, висип на шкірі та загальна інтоксикація. Збудник кору – вірус, який швидко поширюється і передається при кашлі, чханні чи тісному контакті з хворим. Інкубаційний період від 7 до 21 дня. Джерелом інфекції є хвора людина, яка заразна з останніх двох днів інкубаційного періоду до п'ятого дня після появи висипу.

Кір найбільш небезпечний для дітей віком до 5 років. Він може давати різноманітні ускладнення, найважчі з них – менінгіт і енцефаліт.

Дорослі, як правило, набагато важче переносять кір, ніж діти. Найкращий захист від кору, як кажуть лікарі, вакцинація. Вакцина у поліклініках Львова і області є.

Раніше Depo.Львів писав про те, як не підчепити у Львові гепатит В.

Також ми писали про те, чому виникають осередки спалаху кору.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів