Музичук та Хоу зіграли ювелірними шахами

Завтра відбудеться п’ята партія Чемпіонату світу з шахів, перший хід в якій зробить Руслана Лижичко
Depo.
7 березня 2016 12:21
ФОТО: depo.ua

Сьогодні, 7 березня, в готелі "Леополіс" чинній шаховій королеві та претендентці на це звання представили шаховий набір "Босфорські походи", пише Depo.Львів.

Музичук та Хоу зіграли ювелірними шахами - фото 1

Першою із шахами ознайомилась китаянка Хоу Іфань. Наступними оглянули та зіграли ними Марія Музичук разом із сестрою та мамою.

Музичук та Хоу зіграли ювелірними шахами - фото 2

Відзначимо, що коштовними кубками, створеними на замовлення FIDE Класичним ювелірним домом "Лобортас", нагороджуються чемпіони світу з шахів й переможці Гран Прі ФІДЕ, переможці міжнародних турнірів з гольфу, хокею, футболу.

Нагадаємо, завтра відбудеться п’ята партія Чемпіонату світу з шахів, перший хід в якій зробить Руслана Лижичко.

Музичук та Хоу зіграли ювелірними шахами - фото 3

Ці шахи мають синхронізовану механічну та електричну систему підняття й опускання шахового поля, під яким знаходиться аркада для "битих" фігур або всієї партії. У процесі гри або після її завершення, вони повністю ховаються всередину столу. Причому система механіки й електроніки ідеально вміщається в невеликому об'ємі. Систему підйому разом з фігурами поміщено в компактний простір, об'ємом і площею трохи більших розмірів, ніж саме поле, й висотою, трохи більшою від висоти шахових фігур.

Музичук та Хоу зіграли ювелірними шахами - фото 4

Винаходом є телескопічний дворамний механізм, у якому розроблено й створено спеціальний вузол, що синхронізує раптове одночасне приведення ручного механічного та електричного приводів, схожий за принципом роботи на коробку-автомат сучасних автомобілів.

Музичук та Хоу зіграли ювелірними шахами - фото 5

Відчуття легкості підйому надає телескопічна механіка з противагами. Загальна вага конструкції разом з шахами становить близько 40 кг без підставки столу. При опусканні висувної частини, аби уникнути наїзду механізму на нерівно розташовану в арці шахову фігуру або неприбрані з критичної площини столу пальці рук, створена подвійна система захисту, що складається з електронних датчиків, які негайно зупиняють рух механізму, а також пружинної рамки, що страхує від неспрацювування електронного захисту.

Єдине в світі повно-нефритове поле виготовлено з рідкісного світлого і звичного темно-зеленого нефриту. Тільки Фаберже використовував в шахах нефрит, але лише на половину ігрового поля, через клітку.

Музичук та Хоу зіграли ювелірними шахами - фото 6

(Для довідки: цей, єдиний на сьогодні комплект ювелірних шахів з нефритом вважається найдорожчими в світі і знаходиться в колекції мільярдера Джона Діна зі США) Вінчає красу шахівниці орнамент по типу флорентійських мозаїк з тигрового і соколиного ока. З нефриту двох кольорів і такої ж мозаїки виконані й підставки під фігурами. Роботи зі створення шахів велися паралельно трьома колективами упродовж 2,5 років.

Більше про політичне та культурне життя Львова та області читайте на Depo.Львів