ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Музей "Тюрма на Лонцького" поповнився новими унікальними експонатами

Унікальні самвидавні збірки поетів-шістдесятників потрапили до львівського музею
Depo.
28 липня 2015 13:37
ФОТО: depo.ua

Про це пише Depo.Львів із посиланням на на сайт "Тюрми на Лонцького".

Ще на початку липня у національний музей-меморіал жертв окупаційного режиму "Тюрма на Лонцького" надійшли нові експонати. Це, зокрема, дві самвидавні збірки поетів-шістдесятників Миколи Холодного "Крик могили" та Василя Стуса "Веселий цвинтар" (Київ, 1970). Ці роботи довгий час зберігалися як речові докази у архівно-кримінальній справі шістдесятниці та політв'язня брежнєвських таборів Стефанії Шабатури.

Непримітні, у простих картонних обкладинках, зшиті вручну аркуші вже пожовклого від часу паперу з машинописними текстами - так виглядають книги. У 1972 р. вони були серйозними речовими доказами «антирадянської діяльності».

Музей "Тюрма на Лонцького" поповнився новими експонатами - фото 1Музей "Тюрма на Лонцького" поповнився новими експонатами - фото 2Музей "Тюрма на Лонцького" поповнився новими експонатами - фото 3Музей "Тюрма на Лонцького" поповнився новими експонатами - фото 4

Стефанію Шабатуру було визнано винною у антирадянській агітації та пропаганді та засуджено до 5 років таборів та 3 років заслання через зберігання цих збірок.

Більше новин культури читайте на Depo.Львів