Монумент Слави переїхав на "Територію терору"

Музей "Територія терору" отримав 5 горельєфів з Монументу Слави

У музей "Територія терору" передали 5 горельєфів демонтованих з аварійної стели Монументу Слави. Про це пише Depo.Львів. Як повідомила директор музею Ольга Гончар, буде проведене дослідження цих елементів та визначено як в подальшому їх експонувати.

"Нам передали останні горельєфи зі стели Монументу Слави. Тому з цього часу вони будуть зберігатися у нашому музеї. Ми проведемо дослідження цих елементів і продумаємо як цікавіше їх експонувати — зробити цікавий проект, дискусію чи ворк-шоп, дослідимо, які у світі є цікаві прецеденти таких проектів, запросимо цікавих спікерів до співпраці", - розповіла вонаю

За її словами 5 горельєфів з Монументу Слави символізують головні роди військ: піхотинець, танкіст, артилерист, льотчик і матрос. Оскільки об'єкти великого розміру, то необхідно буде визначити місце, де можна їх експонувати, і щоб вони були захищені від погодних умов.

"Це об'єкти висотою понад 4 метри і більше метра ширина. Матеріал, з якого ці горельєфи були зроблені, очевидно, бронза. Варто буде провести мистецтвознавчу експертизу, оскільки автори цих горельєфів досить відомі люди. Ця експертиза буде потрібна як майбутньому поколінню так і нашому музею", — відзначив Тарас Різун, головний зберігач фондів музею "Територія терору".

Як повідомили у Львівській міськраді, роботи з демонтажу 30-метрової аварійної стели Монумента Слави мали провести ще вкінці 2018 року. Однак підрядник, компанія "Альтера", відмовився починати роботи через відсутність відповідної техніки і з ним розірвали угоду.

"Підрядник мав виконати роботи за 295,8 тисяч гривень", - йдеться у повідомленні міськради.

Пізніше Галицька районна адміністрація підписала угоду на демонтаж стели з ФОП Хома Роман Володимирович. Цьому підряднику райадміністрація за демонтаж стели заплатить 292,9 тис. грн.

Нагадаємо, що зроблять у Львові з монументом радянському солдату.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів