Місць на цвинтарях львів'янам вистачить лише на кілька років

Ресурс львівських кладовищ вичерпається за 2-3 роки

Про це пише Depo.Львів з посиланням на повідомлення заступниці міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Ірини Маруняк.

За її словами, на території Львова є лише три діючих кладовища. Однак землі під поховання може вистачити лише на кілька років.

"На території міста Львова є 12 цвинтарів. З них лише три діючих — це Голосківське і Сихівське кладовище, та кладовище в мікрорайоні Рясне. На Янівському і Личаківському цвинтарі можна лише підхоронювати померлих до рідних. Тому, діючих цвинтарів є дуже мало. Також ліміт земельних ділянок цих цвинтарів вичерпується. Їх вистачить орієнтовно на 2−3 роки. Тому для дослідження питання можливості будівництва крематорію у Львові на рівні міської рада було створено робочу групу. Відповідно зараз ми працюємо по двох напрямках: це доєднання земельних ділянок до діючих цвинтарів і будівництво крематорію", — розповіла Маруняк.

За її словами, наступним етапом роботи стане вивчення досвіду будівництва і роботи крематоріїв у інших містах.

"Щодо України, то у нас крематорії працюють у трьох містах — Київ, Харків, Одеса. У Києві і Харкові сьогодні 65% померлих кремують. До речі, в Києві крематорії побудований ще у 1970 році і досі працює. Найновіший крематорій є в Одесі", – розповіла Маруняк. 

Вона додала, що однозначно, що крематорій має бути комунальний.

Нагадаємо, Львів готовий купити земельну ділянку для облаштування цвинтаря.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів