UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Міські голови Львівщини поїдуть до Гончарука за грошима

Міський голова Винник Володимир Квурт запропонував розробити законопроект про заборону прийняття законів, які погіршують фінансовий стан ОМС

30 жовтня міські голови Львівщини поїдуть в столицю України, щоби вимагати від Кабінету Міністрів виділити кошти на соціально-економічний розвиток. Таке рішення міські голови прийняли у ході зустрічі з народними депутатами від Львівщини у рамках регіональної платформи "Питання бюджетного забезпечення громад у 2020 році". І, як заявив народний депутат Павло Бакунець, який з 2015 до 2019 року був міським головою Яворова, народні обранці Львівщини у своїй більшості підтримають міських голів. Про це повідомив Офіс реформ у Львівському РВ АМУ, пише Depo.Львів.

Під час платформи, яка відбулася у рамках проекту "Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні" (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID, міські голови розглянули чотири питання: про підтримку законопроекту № 2231 "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні пального та частини акцизного податку з ввезеного на митну територію України пального до місцевих бюджетів у 2020 році)"; обговорення стану виконання розпорядження Кабінету міністрів № 500-р. – про виділення 2,5 млрд грн. громадам на соціально-економічний розвиток; збереження пайової участі для ОМС та новий перспективний план Львівської області. Окрім того, директор департаменту фінансів Львівської обласної державної адміністрації Олег Демків розповів про бюджет Львівської області у 2020 році.

За збереження акцизу з пального для місцевих бюджетів, виділення Кабміном коштів на соціально-економічний розвиток та збереження пайової участі міські голови проголосували одноголосно. Також вони підтримали пропозицію народного депутата Олега Синютки, екс-голови Львівської облдержадміністрації, аби обласні ради не виключали з процесу затвердження перспективного плану. Мовляв, це єдиний спосіб мати вплив на формування нової карти Львівщини. Тим паче, що в міських голів та народних обранців є певні зауваження як до формування нових ОТГ, так і формування нових районів. А Львівська обласна державна адміністрація, яка відповідає за перспективний план, до них не прислухається.

Зважаючи на тенденції влади забирати кошти в ОМС або не додавати їх, міський голова Винник Володимир Квурт запропонував розробити законопроект про заборону прийняття законів, які погіршують фінансовий стан ОМС. А якщо вони приймаються, то нехай парламент автоматично дає компенсатори. Водночас він ініціював створення спільної групи з народними депутатами з об’єднання "Львівщина" і міських голів та голів ОТГ, яка вимагатиме зустрічі з тими, хто приймає рішення в державі – президентом чи прем’єр-міністром, аби обговорити на ній найгостріші і найважливіші питання.

Така ініціатива була схвалена одностайно. А трохи пізніше, аби не відкладати справу у довгий ящик міські голови з ініціативи міського голови Сокаля Вадима Кондратюка проголосували за те, щоби наступної середи 30 жовтня їхати до Києва вимагати у Кабінету Міністрів виділення коштів на соціально-економічний розвиток. 2.5 млрд грн, які для громад запланував виділити ще уряд Володимира Гройсмана, громади не отримали і досі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"