Мешканцям Львівщини спростили виїзд в Польщу

Держприкордонслужба ввела спрощений прикордонний і митний контроль в 2 пунктах пропуску на кордоні з Польщею у Львівській області

Державна прикордонна служба ввела як експеримент із 1 квітня до 1 червня спрощений прикордонний і митний контроль в пунктах пропуску "Смільниця" і "Грушів" у Львівській області на кордоні з Польщею.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Держприкордонслужби, передає Depo.Львів.

Зміни полягають у послідовності здійснення прикордонного та митного контролю.

"Тепер при виїзді з України мандрівники спочатку проходять процедуру паспортного контролю. Прикордонний наряд вносить інформацію про осіб та транспортні засоби у відомчу базу і дані автоматично передаються в базу даних співробітників митниці. Тому немає необхідності інспектору митниці ще раз вносити цю інформацію", - сказано в повідомленні.

Крім того, одночасно здійснюється прикордонний і митний огляд автомобіля, що дає змогу уникнути дублювання функцій і зменшити час, необхідний для перетину кордону.

У разі успішності цього експерименту його буде запроваджено у всіх пунктах пропуску.

Також наголошується, що ці зміни відбуваються у співпраці з відповідними службами польської сторони.

Крім того, повідомляється, що такі технологічні процедури вже діють в пункті пропуску "Нові Яриловичі" на кордоні з Білоруссю і "Паланка" на українсько-молдовському кордоні.

Це дало позитивний результат - черг на кордоні на цих напрямках стало значно менше.

В 2018 році Кабінет Міністрів вирішив спрямувати 100 млн євро кредиту від Польщі на розширення прикордонних підрозділів замість модернізації автоматизованих систем контролю.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів