ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Мешканці Львівщини можуть залишитись без газу

На межі зриву також новий опалювальний сезон
Depo.
4 серпня 2015 15:32
ФОТО: depo.ua

Непрофесійні та безвідповідальні дії Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг можуть призвести до зриву опалювального сезону на Львівщині та ставлять під питання можливість подальшого постачання природного газу споживачам регіону. Про це повідомляє Depo.Львів із посиланням на прес-службу ПАТ "Львівгаз".

Ще з 1 липня 2015 року кошти, що надходять від споживачів в рахунок оплати за газ, в тому числі й жителів Львівської області, акумулюються на спеціальних рахунках "Ощадбанку" та не розподіляються між учасниками ринку. Така ситуація, кажуть на "Львівгазі", спричинена неправомірним рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) щодо зміни Алгоритму розподілу коштів, які надходять від споживачів газу на розподільчі рахунки постачальників.

"Алгоритм був прийнятий з грубим порушенням законодавства і здорового глузду, що спричинило зупинку руху коштів на розподільчих рахунках і неможливості розрахунків між учасниками газового ринку", - йдеться у повідомленні підприємства.

Зокрема, в тарифах, затверджених НКЕКП установлений рівень технологічних втрат, що не відповідає реальним показникам. Це створило у підприємства штучні борги за газ, ресурс на покриття яких відсутній. Проте вести конструктивний та публічний діалог для вирішення цих проблем у комісії відмовляються.

"Наші багаточисленні спроби та намагання знайти порозуміння чи компроміс з відповідальними особами за такий стан справ в газовій галузі досі не дали жодних результатів. Сьогодні криза створюється штучно, лише через незаконні рішення і бездіяльність НКРЕКП. І найгірше, що наслідки цієї кризи та чиновницької бездіяльності може знову позначиться на простих споживачах", - резюмував голова правління ПАТ "Львівгаз" Володимир Зленко.

Додамо, що державна регуляторна служба вже відкликала своє погодження під рішенням НКРЕКП щодо Алгоритму розподілу коштів, наслідком чого є його не правочинність і скасування державної реєстрації.

Більше новин про підготовку до опалювального сезону читайте на Depo.Львів

Мітки: #