Мешканців Львівщини запрошують долучитися до вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні

Про кожного Героя Небесної Сотні з Львівщини планують створити відеопроект, який транслюватимуть на телебаченні

Сьогодні, 12 лютого, у Львівській обласній державній адміністрації представили Програму заходів з нагоди вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні. Про це пише Depo.Львів.

"Учора в нас відбулась зустріч з родинами Героїв Небесної Сотні. Попередньо ми напрацьовували пропозиція. Яким чином цього року вшанували 5-ту річницю пам'яті Героїв Небесної Сотні і вийшли на спільний знаменник", - Мирослава Туркало.

Перший захід відбудеться уже в цю п'ятницю, 15 лютого, експонуванням виставки "Герої поміж нас. Небесна Сотня" у Львівській спеціалізованій школі №28, що на вулиці Тютюнників,2. В межах першої виставки вшанують пам'ять Героя України Володимира Бойківа.

Опісля, 26 лютого, виставка помандрує у Солонківську школу імені Героя України Миколи Паньківа.

Основу виставки складуть стенди-життєписи, виготовлені минулого року в Музеї визвольної боротьби України за участі родин Героїв Небесної Сотні. Напрацьовано графік проведення згаданого проекту у школах області на друге півріччя цього та перше півріччя наступного навчальних років.

"Виставка залишатиметься у кожній школі на тиждень для того, щоб кожна дитина шкільного віку мала можливість ознайомитися з нею", - повідомила Мирослава Туркало.

Також відбудеться тиха акція "Ангели пам'яті", яка розпочнеться 18 лютого о 15:00 годині на проспекті Шевченка у місті Львові.

"Цьогоріч спільно з родинами Героїв Небесної Сотні та школами ми розвішаємо на алеї символічні паперові витинанки у вигляді ангелів, якими прикрасимо дерева", - зазначила Мирослава Туркало.

Як повідомили у департаменті з питань культури, національностей та релігій, закуплено 900 примірників виданої книги "Львівські лицарі Небесної Сотні", які передадуть у бібліотеки та школи Львівської області.

Окрім того, про кожного Героя Небесної Сотні з Львівщини планують створити відеопроект, який транслюватимуть на телебаченні.

"19 числа у Львівському державному ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут на одній з будівель відкриють пам'ятну дошку Герою України, Герою Небесної сотні - Устиму Голоднюку. Розпочнеться відкриття об 11 годині", - наголосив директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики Андрій Ковальський.

Окрім того, він додав: "Ми допрацьовуємо варіант показу кінофільму для молоді, молодіжних громадських організацій у одному із кінотеатрів міста".

20 лютого від ранку у храмах області відбудуться поминальні панахиди за Героями Небесної Сотні.

У цей день відбудеться покладання квітів та лампадок до могил осіб, що загинули під час Революції Гідності та борців за волю України на полі почесних поховань № 67 Личаківського кладовища.

"Спільно з учнівським парламентом Львівщини, молодіжними громадськими організаціями ми проведемо вечір пам'яті на площі перед пам'ятником Тарасові Шевченку, де згадаємо усіх тих, хто загинув на Майдані. Опісля, у Львівському обласному молодіжному центрі організуємо літературно-бардівський вечір "Пам'яті Героїв Небесної Сотні", - додав Андрій Ковальський.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів