UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Львову – 765: Куди піти 6 травня

Сьогодні, у День весняного Юрія – покровителя Львова, місто Лева святкує 765 День народження
 

Журналіст регіональної редакції Depo.Львів
Львову – 765: Куди піти 6 травня…
Львову – 765: Куди піти 6 травня

Через пандемію коронавірусу, як і торік, у мерії вирішили не проводити масових заходів з нагоди дня Львова, обмежившись лише однією-єдиною святковою церемонією на площі Ринок для містян і туристів. Про це пише Depo.Львів.           

 

З нагоди дня міста Львова сьогодні, 6 травня, окрім нагородження медиків, спортсменів та інших достойних львів’ян, а також перейменування вулиці у центрі на честь Захисників України, відбудеться лише одна святкова подія, організована міською радою.

 

 

 

Це урочиста церемонія – реконструкція подій 1300 року – "золотого" віку середньовічної держави, столицею якої на той час був Львів. У церемонії візьмуть участь історичні реконструктори "Ордену Паладинів" та стилізовані король і королева.

 

Відсьогодні у Львові впровадять почесну варту, яка є в багатьох європейських країнах.

Де і коли

Історична реконструкція з нагоди 765 річниці з дня заснування міста Лева відбудеться у четвер, 6 травня, біля головного входу до Ратуші. Початок о 13:00. 

Як розповіла директорка департаменту розвитку Львівської міської ради Наталія Бунда, цим церемоніалом хочуть звернути увагу львів’ян на витоки нукраїнської  державності.

"Ми впроваджуємо нову традицію, які свідчитиме про наші коріння державотворення. Ми звернемо увагу львів’ян на далекий 1300 рік, коли наша держава, Королівство Русі, була сильною, міцною, а місто Лева було столицею цієї держави", – розповіла Бунда.

Історична реконструкція 1300 року

До концепції створення церемонії долучилися військово-історичний клуб "Орден Паладинів", громадські діячі та історики. Головна ціль церемонії – показати Львів, як столицю давнього королівства із 700-літньою історією від середньовічної української державності. 

"Зважаючи на наш досвід та усвідомлення того, що Львів був столицею колишньої дуже могутньої держави Королівство Русі, ми вирішили трансформувати урочистий церемоніал з театралізованого, стилізованого дійства, під суттєве, конкретне та традиційне для нашого міста в ті часи. Ми реконструюємо події 1300 року – період максимального розквіту нашої середньовічної держави. Сподіваємось, що така концепція стане традиційною для нашого міста, як це є в багатьох країнах Європи", – розповів керівник військово-історичного клубу "Орден Паладинів" Віталій Федорінін.

Альтернатива масовим гулянням 

Хоча святкування Дня міста Львова цьогоріч будуть скромними, втім, це ще не означає, що такого сонячного дня треба сидіти вдома. Адже відсвяткувати 765 День народження улюбленого міста не обов'язково слід під час масових подій, організованих міською радою. Святкувати можна з рідними,  з друзями, з коханими, або й на самоті. Просто прогулюючись старовинними львівськими вулицями, або розкішними парками, чи скверами, де саме розпочинається цвітіння сакур.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme