UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Львівський протезний завод хоче розширити стаціонар для людей з інвалідністю

У числі інших першочергових завдань Львівського протезного заводу – відновлення повноцінної роботи його регіональних відділень – в Мукачевому, Рівному, Колеві, Івано-Франківську та Луцьку

Львівський протезний завод хоче розширит…
Львівський протезний завод хоче розширити стаціонар для людей з інвалідністю. Фото Галінфо

Львівський протезний завод хоче розширити стаціонар для людей з інвалідністю. У числі інших першочергових завдань Львівського протезного заводу – відновлення повноцінної роботи його регіональних відділень – в Мукачевому, Рівному, Колеві, Івано-Франківську та Луцьку. Про це розповів директор Львівського казенного експериментального підприємства засобів пересування і протезування Юрій Кульчицький, пише Depo.Львів з посиланням на Галінфо.

За словами Юрія Кульчицького, у числі інших першочергових завдань Львівського протезного заводу – відновлення повноцінної роботи його регіональних відділень – в Мукачевому, Рівному, Колеві, Івано-Франківську та Луцьку.

"Ця проблема в основному виникла через гострий брак професійних кадрів – протезистів. Над її вирішення на підприємстві останнім часом ведеться серйозна системна робота", — розповів Юрій Кульчицький.

Серед іншого ми звернули увагу на ідею директора про збільшення місць у стаціонарі, який з п’яти регіональних філій фукнціонує на сьогодні лише у Львові. Додамо, що загалом по всій Україні є тільки 11 центрів реабілітації, де є умови для стаціонарного перебування — що забезпечує трохи більше, ніж 200 пацієнтів.

"Наразі на базі Львівського протезного заводу у реабілітаційному центрі на стаціонарі можна розмістити до 24 осіб. Це кількість, яка в принципі відповідає умовам перебування, матеріальному та технічному забезпеченню", — зазначив Юрій Кульчицький.

Тобто, якщо розширюватись, то, відповідно, варто було б і набирати на роботу додатковий медичний персонал, докупляти тренажери для заняття і ще ряд статей витрат.

Але за словами Юрія Кульчицького, це все реально. "Адже найважливіше мати бажання", — наголосив директор і запевнив, що воно є.

Окрім ентузіазму і прагнення допомогти якомога швидше більшій кількості потребуючих, Юрій Кульчицький показав нам приміщення, яке можна переобладнати під потреби хворих.

"Нераціональне використання корисних площ заводу — це поширена проблема на державних підприємствах. Ми це виявили і хочемо реорганізувати. На мою думку, приміщення актової зали можна переобладнати під нові кімнати — закупити ліжка та поставити перегородки. Можливо, вони будуть двомісними, можливо, вони будуть поліпшеного комфорту — наразі ми ще прораховуємо різні варіанти, аби визначити найвигідніший для нашого державного підприємства. Але однозначно, що ми будемо підходити комплексно до вирішення цього проблемного питання — і рішення стосуватиметься усіх філій: у Мукачевому, Рівному, Колеві, Івано-Франківську та Луцьку", — поділився планами Юрій Кульчицький.

Та нікуди не подітися від бюрократичних процесів. Тобто, якщо бюджет на 2020 рік для заводу порахували на 24 ліжка, то завтра оплата пацієнтів на додаткових ліжках звідки фінансуватиметься — питання.

Як варіант можна розглядати оформлення людей з інвалідністю на комерційних засадах, створивши перед усім необхідні умови для комфортного перебування у часі реабілітації.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme