UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Львівським перевізникам не виплатили пільгові компенсації ще за 2016 рік

Для цього з бюджету Львова потрібно виділити 299 000 гривень

Перевізники Львова подають у суд на міську раду, оскільки не отримали компенсацій за пільговиків ще за 2016 рік. Про це пише Depo.Львів з посиланням на "Варіанти"

Про це повідомив під час засідання виконавчого комітету Львівської міської ради директор департаменту фінансової політики Олег Іщук.

Під час розгляду питання про внесення змін до бюджету Львова на 2017 рік Олег Іщук зазначив, що на рішення суду міська рада має виплатити міським автотранспортним перевізникам компенсації за пільгові категорії населення ще за минулий рік.

Для цього з бюджету Львова потрібно виділити 299 000 гривень.

"Так сталося, що у 2016 році за рахунок субвенції з держбюджету місто не було профінансовано для надання пільг по автотранспорту. І зараз перевізники починають подавати в суд через те, що їх не профінансували, і виграють справи. Таким чином пропонується виділити за рахунок перерозподілу видатків департаменту ЖКГ 299 000 грн. Треба рішення суду виконувати, але проблема є", – зазначив Олег Іщук.

Нагадаємо, Львівська міська рада вирішила дотиснути питання з пільговим перевезенням пасажирів у маршрутках. Громадська рада при управлінні транспорту міської ради погодила 50% оплату пенсіонерами вартості проїзду у міських маршрутках. Про це пише ГО "Розвиток громади".

Ще з вересня заступник міського голови Сергій Бабак наполегливо почав наголошувати, що система пільгового проїзду неефективна. Оскільки з державного бюджету не компенсують витрати на проїзд пільговим категоріям громадян необхідно на місцевому рівні зменшити кількість пільговиків – пояснював чиновник. Найпростіший спосіб вирішити проблему, це скопіювати рішення Львівської обласної ради, яка встановила, що пільговики оплачують половину вартості проїзду в транспорті.

Незважаючи на те, що питання пасажирських перевезень у Львові стоїть набагато гостріше а ніж у області, міська влада не спромоглася зробити жодного кроку у напрямку створення конкурентних умов для перевізників, визначення щоденного пасажиропотоку, а відтак і реальної вартості проїзду.

Натомість львів'ян лякають "реально взятою зі стелі" ціною за проїзд у 6.20 -6.80 грн., створюють монопольне транспортне підприємство АТП-1, на яке щомісячно скеровують з міського бюджету кругленьку суму на заробітну платню і оновлення автопарку. Про стратегію розвитку транспортної галузі жоден чиновник львівської міської ради жодного разу навіть не згадує.

Представники ряду громадських організацій, які є членами Громадської ради при управлінні транспорту, у зв'язку із відсутністю дієвих кроків з боку міської влади щодо вирішення транспортної проблеми в місті, виступають категорично проти обмеження прав пільгових категорій громадян.

На засіданні Громадської ради у питанні погодження 50% оплати пенсіонерами вартості проїзду вирішальним став лише один голос.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme