UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Львівським науковцям пообіцяли гроші

Науковці та наукові установи мають змогу отримати додаткове фінансування з міського бюджету

Розпочинається прийом заявок на участь у програмі "Львів науковий", завдяки якій місто виділяє 500 тис. грн. з бюджету для підтримки розвитку науки. Із них 250 тис. грн. — на премії талановитим ученим, ще 250 тис грн. на дофінансування міських наукових конференцій.

"Є дуже цікава статистика, яка свідчить про те, що понад 100 міст світу сьогодні володіють понад 80% патентів. Тобто всі міста світу борються за різні наукові винаходи, інновації, патенти чи сертифікати, тому що це дає змогу рухатися, продукує нову економіку, — каже заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко. — Ми запустили таку премію, тому що, фактично, жоден університет не є міським і не підпорядковується місту, має своє чітке керівництво. Але для нас важливо показувати запит міста — щоб науковці розуміли, що ці винаходи і та робота, яка робиться, є важливою для нас. І вже наступного року плануємо збільшити розмір цих премій, адже розуміємо, що сьогодні дуже багато міст у світі хочуть конкурувати за наших науковців, і нам треба вигравати".

Торік 10 науковців отримали премії для талановитих учених у розмірі 25 тис. грн. Ще 11 конференцій, форумів та симпозіумів отримали дофінансування у розмірі від 20 до 25 тис. грн.

"Ми реалізуємо програму "Львів науковий" уже третій рік поспіль. Це велика спільна робота, що сприяє плідній комунікації з науковими середовищами міста. Програма дає змогу розвивати як науку, так і сферу ділової гостинності. Львів підтримує проведення конференцій і симпозіумів та отримує, натомість, велику кількість розумних та успішних людей, що приїжджають сюди, аби ділитися знаннями", — зазначає директор ЛКП "Львівське конференц-бюро" Андрій Павлів.

Заявки на фінансування соціально-наукових проектів у межах конкурсу можуть подавати вищі навчальні заклади, науково-дослідні установи та безпосередньо вчені, які планують проводити свій захід у Львові у 2019 році, та які не мають комерційної мети.

Що ж до конкурсу на отримання премії для талановитих науковців, то участь у ньому можуть брати вчені, які займалися науковою діяльністю у Львові (основне місце праці) впродовж останніх трьох років (з 2016 до 2018 року, включно з моментом подання заявки). Як і торік, премії Львівської міської ради отримають не менше 5 молодих науковців (до 40 років).

Заявки на отримання премії повинні подати вчені особисто, або ж надіслати їх поштою на адресу: площа Ринок, 1, офіс 416. Прийом заявок триває до 24 листопада 2018 року.

При визначенні переможців оцінюється наукова діяльність вчених за 2017 рік. Також для участі заявники обов'язково мають створити профіль дослідника в Google Scholar.

Після завершення терміну подачі документів Керівна Рада програми розглядає заявки та визначає переможців за такими критеріями: індекси Гірша заявника за Scopus та Google Scholar, кількість наукових робіт, статей, опублікованих заявником у 2017 році (з вказаним місцем праці заявника у Львові) та сумарний середній коефіцієнт впливовості (імпакт-фактор) видань, у яких публікувався заявник у 2017 році.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme