ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Сиріт навчатимуть іконопису у Гарнізонному храмі

16 вересня для них розпочнеться другий семестр безкоштовної іконописної школи
Depo.
9 вересня 2015 17:10
ФОТО: depo.ua

Про це пише Depo.Львів із посиланням на Львівську міську раду.

Уже незабаром діти-сироти із львівських інтернатів матимуть нагоду глибше пізнати іконопис та самостійно намалювати ікону.

16 вересня розпочнеться другий семестр безкоштовної іконописної школи для сиріт, а також дітей із сімей, котрі перебувають у складних життєвих обставинах.

Упродовж трьох місяців на хорах Гарнізонного храму св. ап. Петра і Павла щотижня відбуватимуться заняття, які проводитиме львівський художник-іконописець Андрій Майовець. Організатором такого проекту є Центр Опіки Сиріт.

"Зазвичай усі проекти, які робимо, спрямовані на дітей-сиріт, дітей з інтернатів, адже вони найбільше потребують якогось поштовху, підтримки в розвитку своїх талантів. Часом ці діти навіть не здогадуються про свої таланти, не розвивають їх, бо, можливо, не мають підтримки, яка б додала наполегливості, мотивації. Тоді виникає свого роду така трагедія: дитина не знаходить себе в житті і не бачить свого майбутнього", - повідомив голова Центру Опіки Сиріт отець Роман Прокопець.

Священик розповів, що цей проект спрямований на дітей-сиріт 7-11 класів, тому якщо серед них є охочі пізнати іконопис, то запрошують навчатись саме їх. Якщо ж таких діток не багато, то пропонують дітям із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Під час торішньої іконописної школи діти зустрічались двічі на тиждень, цього року заняття відбуватимуться один раз в сім днів упродовж 3 місяців - з вересня по грудень.

Організатори планують зібрати групу із десяти дітей: деякі з них уже навчались минулого семестру, інші - робитимуть це вперше.

Під час навчання діти знайомляться із середньовічним українським іконописом, традицією і давньою технологією. Цьогоріч вони писатимуть ікону св. Миколая за взірцями ікон з колекції Митрополита Андрея Шептицького, великого поціновувача рідного мистецтва.

Для того, аби організувати іконописну школу для сиріт, необхідно чимало речей та затрат: мольберти, фарби, пензлі, полотна. Окрім того, уже в жовтні розпочнеться ще один цікавий захід під патронатом Центру Опіки Сиріт - вихованці львівської школи-інтернат № 2 разом із іконописцями писатимуть іконостас для каплиці, яка розташована в самій школі (вул. Просвіти, 2). Тому організатори будуть вдячні усім, хто хотів би якимось чином підтримати ці проекти.

Більше новин про благодійні заходи у Львові читайте на Depo.Львів.