UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Львівська поліція нагадала популярні способи шахрайств

Поліція Львівщини закликає – будьте пильними, не дайте шахраям ошукати себе

Львівська поліція нагадала популярні спо…

Львівська поліція нагадала популярні способи шахрайств. Про це пише Depo.Львів. Заволодіння коштами з банківських карток громадян – "схема", яку зловмисники постійно вдосконалюють, вигадуючи нові способи увійти в довіру чи залякати людей з метою отримати доступ до реквізитів банківської картки. Але й старі "перевірені" способи шахраї не забувають.

Кілька правил, які допоможуть вам не стати жертвою зловмисників та зберегти кошти.

Зловмисники можуть представлятись працівниками банку, поліцейськими, співробітниками податкової інспекції та будь-ким іншим і пропонувати вам "вирішити питання", різні бонуси чи додаткові послуги або навпаки – погрожувати штрафами, блокуванням карки та іншими неприємностями. Можуть розповідати про страшні ДТП, які вчинив ваш родич і за кілька тисяч гривень (чи навіть доларів) пропонувати допомогти уникнути відповідальності за це.

Один з багатьох прикладів. 28 жовтня у Шевченківський відділ поліції за допомогою звернулась 57-річна львів’янка, котра повідомила, що близько 15.00 до її 74-річної свекрухи зателефонувала незнайомка та від імені заявниці повідомила, що їй нібито загрожує небезпека. Проте, якщо жінка перекаже на певний рахунок грошові кошти, "питання з невісткою можна вирішити". Тоді жінка пішла до найближчого банківського терміналу та переказала на вказаний незнайомцями рахунок 33 тисячі гривень. В подальшому з’ясувалось, що вона стала жертвою шахраїв. Поліцейські поводять розслідування.

"Легенд" у шахраїв багато, тому пам’ятайте:

- розмовляючи з незнайомцем, завжди спершу з’ясуйте з ким ви маєте справу – місце роботи, посаду, прізвище та ім’я людини, після чого припиніть розмову, зателефонуйте в установу, де працює ваш співрозмовник та з’ясуйте чи дійсно те, що він повідомив є правдою.

- не повідомляйте стороннім особам дані, за допомогою яких шахраї можуть отримати доступ до вашого особистого банківського рахунку, а саме: реквізити банківської картки, термін дії, коди та паролі. Ніхто не має права вимагати у вас код до вашої картки чи особисті дані, особливо у телефонній розмові.

- не надавайте стороннім особам інформацію, що може дати шахраям доступ до вашої телефонної СІМ-карти, зокрема ту інформацію, якою цікавляться у сервісних центрах мобільних операторів при заміні втрачених чи пошкоджених СІМ-карт. Отримавши дублікат вашої СІМ-карти зловмисники іноді можуть отримати доступ до вашого банківського рахунку.

- у випадку, коли сторонні особи вимагають у вас конфіденційну інформацію, зателефонуйте у центр обслуговування клієнтів банківської установи.

- у випадку, якщо ви стали жертвою шахрайства, негайно повідомляйте про це у поліцію, а також у банківську установу з вимогою заблокувати операції з вашою карткою.

Поліцейські закликають – відчувши небезпеку або потрапивши у нестандартну ситуацію, будьте пильними та керуйтесь здоровим глуздом. Не дайте шахраям ошукати себе.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme