Львівська облрада витратить 11 млн грн на сільське господарство

На відновлення родючості грунтів області витратять мільйон гривень

Протягом наступних п’яти років на Львівщині реалізовуватиметься Комплексна програма підтримки та розвитку агропромислового виробництва. За цей час в області мають з’явитися нові кооперативи та фермерські господарства. У 2016 на реалізацію програми передбачили 11 млн грн. Про це пише Depo.Львів.

Агропромисловий комплекс є одним із ключових для Львівської області, в якій близько 39% мешканців проживають у сільській місцевості і чимало з них обробляють землю.

За словами Тараса Вервеги, депутата фракції "Об’єднання "Самопоміч" у ЛОР, розроблена департаментом АПК програма є дієвою підтримкою малого сільськогосподарського виробника.

"Виділяючи сьогодні, по суті, невеликі кошти – 11 млн грн на програму (хоча це в двічі більше, ніж у минулому році), в загальному розраховуємо отримати ресурс у розмірі 75 млн грн, використовуючи різні джерела – державний бюджет, приватні структури, які беруть участь у програмі, міжнародні донори, – розповідає Тарас Вервега, голова Комісії з питань АПК та євроінтеграції. – Як на мене, підхід, де маючи 11 млн грн з бюджету області ми залучаємо майже в 7 разів більше, може служити прикладом для того, як можна ефективно використовувати кошти для інших програм і збільшувати ресурс".

У рамках програми 1,5 млн грн виділено на відшкодування відсотків за кредитами, залученими суб’єктами господарювання агропромислового комплексу на виробничі потреби, оновлення матеріально-технічної бази. Ще 1 млн грн з бюджету області передбачено на збереження та відтворення родючості ґрунтів.

8,5 млн грн виділено на поворотну матеріальну допомогу, тобто безпроцентні кредити, які будуть надаватися на термін від 1 до 3 років.

Мешканці області, фізичні особи та суб’єкти господарювання можуть отримати кредит на розвиток кооперації, на вирощування плодово-ягідної, овочевої продукції, на виробництво молока та м’яса, на розвиток молочних ферм, забійних цехів, на започаткування, розвиток агропромислового бізнесу та на виробничі потреби, придбання основних засобів, оновлення (створення) матеріально-технічної бази.

"Ця програма має дати поштовх для появи нових фермерських господарств, створення нових робочих місць, – зазначає Тарас Вервега. – Це нові господарства, які ми хочемо підтримати, щоб люди почали власну справу. Проект є пілотним, його ще не було ніде в Україні, і якщо ми досягнемо тих результатів, які закладені, це буде прикладом для Львівщини і для розвитку агропромислового комплексу нашої області".

За 5 років реалізації програми заплановано збільшення обсягів виробництва сільськогосподарськими підприємствами на 10%, плодів і ягід на 2%, молока на 10%, м’яса на 9% до обсягів 2015 року, створення 15 кооперативів, запровадження 500 суб’єктів підприємництва – виробників сільськогосподарської продукції тощо.

"Програма є достатньо інноваційна та амбіційна, і до її реалізації можна залучати також додаткові кошти від міжнародних організацій і великих агровиробників, які можуть бути кінцевими споживачами продукції від малих фермерських господарств, – продовжує Тарас Вервега. – Також будуть залучені кредитні спілки, які можуть надати додаткові кредитні ресурси, допомогти методично, та юристи, які допоможуть фермерам у правових нюансах".

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme