Львівська облрада висловила обурення скандальним інтерв’ю Гордона з Гіркіним
Зеленського просять надати "відповідну політичну оцінку цьому ганебному явищу"
- Львів
-
2 червня 2020 18:19
Львівська обласна рада прийняла сьогодні, 2 червня, заяву щодо скандального інтерв’ю українського журналіста Дмитра Гордона з міжнародним бойовиком-терористом Ігорем Гіркіним. Про це пише Depo.Львів.
"Ми, депутати Львівської обласної ради, глибоко обурені інформаційною подією, котра сталася 19 травня 2020 року і сколихнула українську медіаспільноту та суспільство, зокрема, інтерв’ю, котре взяв український журналіст Дмитро Гордон у російського бойовика-терориста Ігоря Гіркіна", - йдеться у документі.
Нагадаємо, що Ігор Гіркін є саме тією персоною,яка доклала максимум зусиль до незаконного вторгнення військ Російської Федерації на східні терени української держави навесні 2014 року, а також він суттєво сприяв протиправній анексії українського Криму.Саме ця людина несе повну та беззастережну відповідальність за низку кривавих злочинів проти нашої держави: розстріл українських військовиків, сумнозвісне збиття пасажирського Боїнга малайзійських авіаліній, створення незаконних збройних формувань на території України.
"Вважаємо, що такий інформаційний акт є черговою ланкою в інформаційній війні, котру здійснює Кремль проти України ось уже сьомий рік поспіль, та покликаний внести черговий розбрат і хаос в українське суспільство. Більше того, ця інформаційна подія мала місце саме в час ушанування жертв депортації кримськотатарського народу сталінським режимом у 1944 році. Цинізм і блюзнірство такого підходу немає жодного виправдання та заслуговує на якнайширше осудження українською владою, суспільством і міжнародною спільнотою", - переконані депутати обласної ради.
Вони наголосили на вкрай сумнівній, з моральної точки зору, поведінці громадянина України й начебто журналіста – Дмитра Гордона. Здійснений ним вчинок викликає суттєві сумніви щодо рівня його професійної компетентності та громадянської позиції. Адже розмова з чи не найбільшим ворогом української державності має, безперечно, аморальний характер та, безумовно,мусить знайти відповідну правову оцінку.
Керуючись нормами українського та міжнародного законодавства, а також логікою беззастережного захисту національних інтересів України, депутатський корпус Львівської обласної ради звертається до Генерального прокурора України з вимогою вжити невідкладних заходів, з можливим притягненням до кримінальної відповідальності, щодо юридичної оцінки інформаційного приводу, створеного Дмитром Гордоном як акт інформаційно-психологічної диверсії проти української держави; а всі матеріали згаданого інтерв’ю розглядати виключно як доказову базу для майбутнього судового слідства проти Ігоря Гіркіна в Україні та в Міжнародному кримінальному суді в Гаазі.
"Крім того, закликаємо Президента України надати відповідну політичну оцінку цьому ганебному явищу та докласти максимум зусиль для недопущення в майбутньому подібних актів інформаційної агресії", - йдеться в заяві.
Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів
Всі новини на одному каналі в Google News
- 17:33На війні віддав життя за Україну артист балету Львівської нацопери Дмитро Пасічник ФОТО
- 13:33Львівʼянин прикинувся громадянином Саудівської Аравії, щоб перетнути кордон ФОТО
- 09:02"УЗ" запускає додаткові поїзди зі Львова до Одеси та Києва (ГРАФІК)
- 20:43Два депутати міськрад Львівщини заробили на "відкатах" майже мільйон
- 12:56Петиція про надання Андрію Парубію звання Герой України набрала необхідну кількість підписів
- 12:10На Львівщині виявили уламки крилатої ракети
- 11:33У Львові неповнолітні намагалися підірвати будинок, де проживає військовий
- 10:02Близько 60 БпЛА та ракет летіли на Львів цієї ночі, - Садовий
- 23:28В Україні сіють озимину
- 22:44Прикордонники на Львівщині зупинили контрабанду електроніки на кілька мільйонів гривень Відео
- 10:49Скелет рептилії віком 200 млн років виявили прикордонники на Львівщині ФОТО
- 10:02Міноборони оновило порядок виплати допомоги родинам загиблих військових
- 18:51У Львові чоловік забув немовля на даху автівки: дитина при падінні отримала травми
- 16:50У Львові правоохоронці затримали 22-річного наркоділка, який розкладав на вулицях міста психотропні речовини
- 12:28 З початку вересня рф атакувала Україну більш як 1 300 дронами, майже 900 КАБами і пів сотнею ракет різних типів
- 16:44На Львівщині викрили керівників ВЛК, які за хабарі "списували" ухилянтів
- 15:35У Львові СБУ затримала двох підлітків під час підготовки теракту на замовлення рф
- 12:30 Рада схвалила відновлення трансляцій засідань парламенту, але з середини вересня
- 09:16Росіяни атакували Львів більш як 15 дронами, є руйнування